Liza Weald wint de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam 2020 categorie Singer/Songwriter!

De laatste Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam finale van 2020 is een feit! In de categorie Singer/Songwriter vond vanmiddag de spannende finale plaats in New Grounds, waarbij werd gestreden om de felbegeerde titel. Nana M. Rose, Naomi Snell, Lucas, Liza Weald en Rum For Breakfast moesten in 20 minuten de jury én het publiek thuis overtuigen.

Winnaars 
De Juryprijs werd in de categorie Singer/Songwriter gewonnen door Liza Weald! De Publieksprijs ging naar de act die de meeste stemmen wist te verzamelen tijdens de livestream, in dit geval naar Rum For Breakfast!

“Deze act gaf ons een volwassen, innemende, prachtige inleving en sfeer. Liza Weald is klaar om stappen te zetten naar een groter publiek!”. Aldus de Singer/Songwriter jury.

Liza Weald is een verhalenverteller binnen het dreamfolk-genre. Onder begeleiding van haar band vult ze het podium met een hoop sfeer en liedjes die zowel mysterieus als kalm zijn. In haar muziek brengt ze haar vallen en opstaan luchtig onder woorden en ook het verhaal van zij die om haar heen staan weerklinkt. Op dit moment schrijft Liza Weald aan haar debuutalbum, waarvan de eerste single Take You Home in mei uitkwam. Voor fans van o.a. Fleet Foxes, Simon & Garfunkel en Bear’s Den.

Prijzenpakket
Beide Jurywinnaars hebben met de overwinning onder andere € 1.000 prijzengeld, een masterclass naar keuze, een persoonlijke buddy, een abonnement op Meet The Pro voor twee personen voor een jaar en coaching bij de Popunie gewonnen!

Rotterdam Music Awards
Net zoals vorig jaar worden de vier jurywinnaars automatisch genomineerd voor de Rotterdam Music Award in de categorie De Belofte. De uitreiking van de Awards vindt later dit jaar plaats.

Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam
De Popunie kijkt trots terug op de vier finales van de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam, die in dit door corona getroffen jaar tóch nog hebben kunnen plaatsvinden. Vanwege de Covid-19 maatregelen zijn de finales, die dit jaar weer plaatsvinden in één groot finaleweekend in september, te volgen via een livestream. Meer over de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam is te vinden via de website, Facebook en Instagram.

Copyright foto’s: Nelson Rodrigues

Nog een keer luisteren naar alle finalisten? Check dan de Spotify-playlist!

De Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam wordt o.a. mede mogelijk gemaakt door Popunie, Sena Performers, Gemeente Rotterdam, VSBfonds en Stager.

Lucky Blue wint de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam 2020 categorie Bands!

Op zaterdag 19 september organiseerde Popunie de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam 2020 finale in de categorie Bands in Grounds. Philippine, Willem ’t Hart, Dragonfruit, The Frontiers en Lucky Blue streden in de finale tegen elkaar om de titel. Zij moesten in 20 minuten de jury én het publiek thuis overtuigen.

Winnaars 
De unanieme Jurywinnaar in de categorie Bands is geworden… Lucky Blue! De Publieksprijs ging naar de act die de meeste stemmen wist te verzamelen tijdens de livestream, in dit geval naar The Frontiers!

Ze spelen als jonge honden, alles is organisch en we zijn als jury erg benieuwd waar de songwriting toe leidt!“. Aldus de jury over Lucky Blue.

Lucky Blue
Vier ruwe diamanten stevig in de Rotterdamse grond met hun klauwen uit de mouwen die een zaadje in de zuidelijke schaamstreek van het land willen planten. De Rotterdamse ‘Happy Go Lucky’ indierock band Lucky Blue spettert van elk podium en laten zelfs je oma springen! ⁠

Prijzenpakket
Beide Jurywinnaars hebben met de overwinning onder andere € 1.000 prijzengeld, een masterclass naar keuze, een persoonlijke buddy, een abonnement op Meet The Pro voor twee personen voor een jaar en coaching bij de Popunie gewonnen!

Rotterdam Music Awards
Net zoals vorig jaar worden de vier jurywinnaars automatisch genomineerd voor de Rotterdam Music Award in de categorie De Belofte. De uitreiking van de Awards vindt later dit jaar plaats.

Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam
De Popunie kijkt trots terug op de eerste drie finales van de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam, die in dit door corona getroffen jaar tóch nog hebben kunnen plaatsvinden. Vanwege de Covid-19 maatregelen zijn de finales, die dit jaar weer plaatsvinden in één groot finaleweekend in september, te volgen via een livestream.

Met de gestreden finales van Electronic, Hiphop en Bands zijn we er nog niet; Morgen, zondag 20 september vindt als laatste de finale in de categorie Singer/Songwriter plaats in New Grounds. Meer over de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam is te vinden via de website, Facebook en Instagram.

Copyright foto’s: Nelson Rodrigues

Nog een keer luisteren naar alle finalisten? Check dan de Spotify-playlist!