A Beautiful Mind
download-ep
indietronic / electronic downtempo dreamhop
Boogie Angst
Er is een vrij nieuwe trend in electronische muziek, die de relaxte sfeer van downtempo pakt en het mengt met een groove die de muziek kabbelend, maar ook dansbaar maakt. Deze trend is voornamelijk in gang gezet door artiesten als Flume en Chet Faker en is steeds meer te zien in de charts (Rihanna refereert er naar op haar nieuwste album en ook Zweedse singer/songwriter Astrid S flirt redelijk met deze sound). Deze mix van mooi en groovend is ook terug te horen op A Beautiful Mind van de Rotterdamse producer Moods.
De opener is ook gelijk de title track van de plaat en zet zonder horten of stoten meteen de sound neer. Jazzy ondertoontjes met een warme bassline die zo uit de wat vrolijkere hoeken van de techno had kunnen komen met percussie die meer weg heeft van het geluid van keukengerei dan die van een traditionele drumkit.
Dat Moods een voorliefde heeft voor hiphop is sowieso duidelijk bij track twee. How I Feel is een fijne moderne interpretatie van old school hiphop met aangename, ruimtelijke zang van Sam Willis en een fijne sfeer die je vind in de rustigere takken van house. Ook Evolve zet dit sfeertje lekker voort met rustig kabbelende en ruimtelijke synths en baslijnen ondersteund door (af en toe) ietwat dissonante vocalen. Boven alles uit is het vooral prettig om naar te luisteren. The Hero is een mooie afsluiter voor deze verdomd goede ep die ondanks wat eentonigheid op sommige plekken vooral weet te overtuigen.
A Beautiful Mind is een ep die de kwaliteit van de meeste lokale acts volledig weet te overstijgen. De productie is scherp, gecontroleerd en kraakhelder en duidelijk met een oor voor detail in elkaar gezet. Het scala aan invloeden van Moods is redelijk breed en afgaande op de kwaliteit van deze ep kan hij makkelijk meekomen met de grotere namen in mainstream electronica met een volledig eigen sound. Prima te doen dus!
Volg Moods op Facebook om op de hoogte te blijven van zijn muziek.

