De tweede editie van het Eendrachtfestival was een groot succes. Donderdag 13 juni lieten maar liefst 52 Rotterdamse acts op 7 verschillende locaties op en rond het Eendrachtsplein de binnenstad weer bruisen. Met meer dan 1.000 bezoekers zag het Rotterdamse showcase festival haar bezoekersaantal ruimschoots verdubbelen ten opzichte van de eerste editie.
De jonge organisatie achter het Eendrachtfestival ging samenwerkingen aan met verschillende toffe Rotterdamse partijen om samen te laten zien wat Rotterdam in huis heeft en de binnenstad op te laten leven. Naast Vibes, Hemingway en Sijf sloten ook WORM, De Zondebok en ’t Zwarte Schaap, Venezia en House de la Paans zich aan als festivallocatie.
Naast muziek was er ook ruimte voor kunst. Kunstenares Malina Spoor verzorgde de uitstraling van het festival en ontwikkelde het logo en al het artwork. Pinwin Lastplak en Jorick Gestorick verzorgde een streetart expositie en live paintings in Rene P Vitamins & Voeding aan het Eendrachtsplein. Deze winkel werd voor de gelegenheid tot House de la Paans omgedoopt. Rene de la Paans (eigenaar) was zo enthousiast over het concept dat hij de streetart illustratie die tijdens het festival gemaakt werd op zijn winkelruit laat staan en zijn zaak permanent tot House de la Paans omdoopt!
In WORM presenteerde Hiphop In Je Smoel / BoomDox de nieuwste hiphop van Rotterdam. In IJssalon Venezia werden speciale akoestische sessies vastgelegd voor 3voor12’s ‘Kejje dat nie horen dan’. De Nieuwe Lichting verzorgde de hele middag en avond popup optredens van verschillende artiesten op en rond het Eendrachtsplein en het duo Houtskool en Olie maakte speed tekeningen en gedichten op alle locaties.
Meeste publieksupport voor BrandWerk
De optredende acts werden aangespoord om hun optreden en daarmee het festival te promoten. Voor de acts die de meeste mensen op de been wisten te brengen (en dus de meeste publieksstemmen wisten te krijgen) wonnen, naast een door de Popunie beschikbaar gesteld geldbedrag, een volledig gesponsord prijspakket bestaande uit o.a. tegoedbonnen van Feedback, fotoshoots, bandshirts en studiotijd. Het publiek was vooral gecharmeerd van How About No in Sijf (3e plaats), Popunie Live act Special Steve in de Hemingway (2e plaats) en favoriet was BrandWerk in de overvolle kelder van WORM (1e plaats).
Eendrachtfestival 2014
De organisatie van het Eendrachtfestival wil laten zien wat Rotterdam te bieden heeft. Ook zonder groot poppodium is er een levendige scene, maar binnen het huidige klimaat is die niet altijd even zichtbaar. Met het Eendrachtfestival is Rotterdam twee maal per jaar een plek rijker waar Rotterdams talent zichzelf kan presenteren.
De organisatie kijkt al erg uit naar de volgende editie in februari 2014, waarin nog meer samenwerkingen met nóg meer toffe Rotterdammers zullen ontstaan. Muzikanten, kunstenaars, organisatoren en sponsoren kunnen zich nu al melden bij de organisatie via eendrachtfestival@gmail.com voor de derde editie in februari 2014.
Voor meer informatie bezoek je de Facebook pagina van het Eendrachtfestival.
Eendrachtfestival werd mede gefinancierd door Popunie Music Support Rotterdam.