Victim Victim

VV COVERCathedral Floods
download-ep
electronics / dark house / minimal wave

Victim Victim is een duo dat naar eigen zeggen “de shag en vloei” van de Rotterdamse electropop scene vormt. Het olijke tweetal, bestaande uit Aafke Kloppenburg en Maurice Petitjean lijkt er in ieder geval zin in te hebben op hun allereerste ep Cathedral Floods.

De opener Still Alive (en de rest van de ep trouwens ook) vindt zijn inspiratie vooral in de synthwave en dark wave van de jaren 80 en 90 toen Goth nog cool was en mixt dit met ijle, in reverb gedrenkte zang. De sfeer is dik en warm met redelijk liberaal gebruik van klassiek klinkende synths (hoor ik daar een 808 in een nummer dat GEEN trap is? Wauw!) en spaarzame, ietwat droog klinkende drums.

Het resultaat klinkt mij echter net niet overtuigend genoeg uitgewerkt in de oren. Uitgedacht, maar nog te vaag om mij geheel voor zich te winnen als het ware. Begrijpelijk natuurlijk voor een act die nog geen twee jaar bestaat. En zeker geen probleem voor muzikanten van dit kaliber, want met een paar puntjes op de i kunnen de composities zo naar een hoger plan worden getrokken.

In mijn optiek bouwt de muziek nog wat te weinig spanning op om het tot één pakkend geheel te maken en tot het einde interessant te houden. De opbouw in de meeste nummers zit technisch goed in elkaar, maar de muziek lijkt niet duidelijk ergens heen te gaan en voor eeuwig te blijven steken op de grens tussen interessant en saai. Hierbij klinken de (alweer) technisch prima vocalen van Aafke (ook bekend als AFKA) enigszins verveeld, eentonig en hierdoor soms zelfs wat zeurderig. En hoewel ik me heb laten vertellen dat dit kenmerkend is voor het genre, biedt dit me als luisteraar echter onvoldoende houvast en dat komt mijn aandachtsspanne uiteindelijk niet ten goede.

Maar waarschijnlijk is dit materiaal juist gemaakt om in een liefst donkere live setting te ondergaan, waardoor het thuis op m’n stereo en zo zonder het visuele aspect erbij voor mij blijft steken op ‘beloftevol’. Op deze eerste ep maakt Victim Victim de onmiskenbare potentie dan nog niet optimaal waar, ze bieden zondermeer een opvallend eigen geluid in het huidige Nederlandse muzieklandschap dat doet uitkijken naar een volgende release. Laat maar komen!

Victim Victim Live zien?
18 april – unknown_pleasures | Arnhem
05 mei – Bevrijdingsfestival | Rotterdam

Eerste vijf dj’s door naar voorronde Kunstbende Zuid-Holland!

016Kunstbende is de landelijke wedstrijd voor jong creatief talent in de leeftijd van 13 t/m 18 jaar. Jongeren konden zich inschrijven in één of meerdere categorieën. In de categorie DJ in Zuid-Holland hebben 32 dj’s zich ingeschreven waardoor er twee selectieronden nodig zijn. Zondag 12 april vond de eerste dj-selectieronde plaats bij de Kroepoekfabriek in Vlaardingen. Vijf dj’s wisten zich te plaatsen voor de voorronde op zondag 3 mei in het Paard van Troje in Den Haag.

Uitslag eerste selectieronde
In totaal stonden er maar liefst 16 jonge dj’s op het podium. Uiteindelijk wisten DJ Finex (Bruno Romao) uit Rotterdam, Tim Franklin (Timo van Frankenhuyzen) uit Delft, DJ SIRENE (Nataniel Olusanya) uit ’s-Gravendeel en DJ Q (Quarles van der Mije) uit Dordrecht de jury te overtuigen. Tot slot kreeg DJ Taluco (Taco Snelleman) uit Alphen aan den Rijn de stem van het publiek en hierdoor staat ook hij in de voorronde op zondag 3 mei.

De tweede selectieronde
Deze is op zondag 19 april in HOOP in Den Haag. Ook hier zullen 16 dj’s het podium betreden om een plek in de voorronde te bemachtigen. Wil jij jouw favoriete dj door naar de voorronde stemmen? Zorg dan dat je bij deze selectieronde bent.

Voor meer informatie over de Kunstbende, ga je naar de website.

Foto door Rockin’ Pictures.