The Four

thefourLOFI – collection of bootlegs
download-ep
garagerock

The Four brengt met LOFI een digitale release uit op Bandcamp. De plaat herbergt een verzameling van bootlegs, live opnames en first try’s. De verbindende factor tussen deze losse tracks is dat ze zijn opgenomen met één microfoon. Dat klinkt niet erg aantrekkelijk…

Qua sound doet de band de albumtitel eer aan. Het is mij in het begin niet helemaal duidelijk wat de heren met deze release willen bereiken en die ene microfoon waarmee ze hebben opgenomen bezit dan ook zo weinig kwaliteit dat er vooral een clippende gitaar wordt gehoord die zonder enige subtiliteit de trommelvliezen teistert. Maar zo snel geeft deze recensent het niet op! Wanneer ik, op laag volume, trouw de tien nummers afluister (sorry niet meer dan één keer) wordt het idee steeds duidelijker. Het tentoonspreiden van de energie, potentie en kwaliteit van de band. Een toonvaste zanger, een strakke drummer/bassist, prima gitarist en leuke, doch weinig originele nummers van een band met een duidelijke eigen smoel.




The Four – Polaroid

In de bio wordt de vergelijking gemaakt met bands als The Black Keys, begrijpelijk, maar om dat niveau te bereiken zal de band vaker moeten kiezen voor duidelijke grooves en het geheel minder moeten dichtsmeren met de vervelende overstuurde gitaar en meer ruimte moeten geven aan de zanger. Dat de band zelf ook over dit inzicht bezit komt rond nummer zes en zeven naar voren, maar ik vraag me af hoeveel luisteraars het geduld bezitten om zo ver te komen. De band komt op mij, qua songs, zeker niet over als een band die zijn heil moet zoeken in het garage-land en dito sound. Investeren in een goede studio/opnames en een ep maken met de beste tracks lijkt mij een prima vervolgstap voor deze potentieel uitstekende band!

Download LOFI op Bandcamp.

Voor meer informatie bezoek je de website van The Four.

Jean Luc P.

K3RN

k3rnOehoe
download-mixtape
hiphop
Eastgarden Music

De Rotterdamse rapper K3RN bracht onlangs de mixtape Oehoe uit. Deze mixtape, bestaande uit tien tracks, lijkt vooral een ode aan zijn woonplaats en afkomst. Zijn jeugd, zijn moeder en broederschap zijn onderwerpen die allemaal aan bod komen. Al met al een persoonlijke mixtape waarin K3RN goed laat horen wie hij is.

Het nummer Saudara Saudara, qua stijl en inhoud één van de sterkste tracks op de mixtape, gaat over de Molukse bevolkingsgroep. In slechts 1.24 minuut vat hij het probleem van deze groep en zijn band hiermee samen. Zelfs als je geen affiniteit hebt met dit onderwerp, kun je je nog steeds vinden in deze track. Uiteindelijk gaat het namelijk over het huidige klimaat in Nederland. Een mooi onderwerp voor een rapper. “Geen woorden, maar daden. Geen krijgers, maar strijders. Zullen we ooit verdienen wat we horen te krijgen? Nederland bemoeit zich met zoveel andere zaken, ze denken het verleden van de Molukkers te verwateren.

Uit veel tracks blijkt dat K3RN goed is in het vertellen van zijn verhaal. Helaas blijft hierbij zijn flow achter, iets dat na een tijdje storend werkt. Je zou kunnen zeggen dat hij een overdaad aan lettergrepen in één beat probeert te stoppen. Een onmogelijke battle die hij in veel nummers verliest.

Een grappig detail over de mixtape is het feit dat je K3RN af en toe ‘oehoe’ hoort roepen. Een leuke onopvallende manier om de titel te promoten.

Waarom ‘oehoe’? Dat hoor je in Wat Je Doet. Hierin staat het voor het geluid van een politiewagen. Iets dat een rol heeft gespeeld in zijn leven. Gelukkig heeft hij het pad van muzikant gekozen.