Binnenkort klinken de Nederlandstalige luisterliedjes van Emellan ook in Engeland. Het Rotterdams-Dordtse duo maakt een korte tour door het Verenigd Koninkrijk en speelt liedjes van hun cd-album Klein Bombastisch. Akoestisch en meertalig. Zij spelen onder meer in de bekende muziekcafé’s van Londen en Bristol en geven een volledig eigen concert in de kathedraal Bath. “Juist omdat we ook Nederlands zingen, is er interesse bij het Engelse publiek.” Aldus singer/songwriter Richard van der Keur.
Emellan wordt gevormd door singer/songwriter Richard van der Keur en gitarist Elmer Meijers. In hun theaterconcert Klein Bombastisch schetsen zij een muzikale collage van kleine portretten in luisterliedjes en verhalen; akoestisch en met aandacht.
Allemaal eigen werk. “De composities zijn sterk en goed doordacht en geven blijk van puur vakmanschap”, recenseert de Popunie. Naast Nederlandstalige liedjes als Alleen Voor Haar en Overal Mensen (de videoclip hiervan was vele malen te zien op Open Rotterdam TV) speelt het duo ook anderstalige liedjes, zoals het Engelstalige The Lake en The ligths May Go Out, opgenomen als duet met de nationaal gevierde zanger Philippe Elan, en zelfs het Zweedstalige Jag Vet (‘Ik weet’).
Juist die meertaligheid maakt het interessant voor programmeurs, zo heeft het eigen boekingsbureau van Emellan ervaren. De optredens in Engeland zijn volledig akoestisch en vormen een kleine collage van het concert Klein Bombastisch en het gelijknamige album.
De tournee vindt plaats van 7 tot en met 11 november 2016 en brengt het duo naar onder meer The Bathroom Bar in Londen, St. Michael’s Church in Bath en The Bristol Fringe in Bristol.
Je kunt de band hier volgen op Facebook en hier vind je hun website voor meer informatie.