G-Alligator

G Alligator - G.D.P.Gangsta, Dog, Pimp mixtape
download-ep
hiphop / urban

Met Gangsta, Dog, Pimp probeert rapper G-Alligator zich vooral te richten op de Surinaamse en Nederlandse markt. De tape bevat producties van DopeBoyz Music en features van o.a. Scep Kendallovic en Bounty. Vanaf de eerste minuut is het meteen duidelijk dat G-Alligator geen grappen maakt en het publiek wordt getrakteerd op een onvervalste dosis gangsterrap.

De mix van Sranang Tongo en Nederlands maakt het wel bijzonder, omdat je in dit genre toch al gauw Engelstalige rap verwacht.

G-Alligator gooit eigenlijk vanalles in de mix. Zo is de track Fat Punani met Scep Kendallovic een keiharde dancehall track, heeft Soldaat heeft een typische 808 beat en zijn Kan Niet Zonder Jou en We Miss You weer meer R&B. Hij laat hiermee in ieder geval horen breed muzikaal geïnteresseerd te zijn en dat kan natuurlijk nooit kwaad.

Een track die er bovenuit springt is Money, wederom met een featuring van Scep op een beat van 2Dope. De productie klinkt solide en de mc’s vullen elkaar goed aan.

Wat ook opvalt aan de plaat is dat de producties onderling nogal van kwaliteit verschillen. Soms zijn de vocalen te zacht en de beats te hard, maar ook de beats en samples an sich klinken van tijd tot tijd nogal dof. Het is geen overbodige luxe om dit album nog eens flink door de mix en master te laten halen.

G-Alligator’s teksten passen bij wat je verwacht van een plaat met gangsterrap, maar komt daardoor ook niet heel verrassend uit de hoek. Ondanks alles komt G-Alligator’s boodschap duidelijk over en staat het als een paal boven water: a mang no mek grap.

Gangsta, Dog, Pimp (GDP) is te beluisteren op Soundcloud of in een Youtube playlist van G-Alligator.

Nieuws over G-Alligator kun je lezen via de Facebookpagina van DopeBoyz Music of via zijn Twitter.

Conchitta Bottse

The Lumes

casette 1Cassette #1
cassette-ep / download-ep
post-punk / wave

De meeste critici zijn het er wel over eens dat het productiewerk van Martin Hannett één van de elementen was die de muziek van Joy Division eind jaren 70 en begin jaren 80 van de vorige eeuw naar een hoger plan tilden. Zijn handelsmerk was het geluid dat opgenomen leek te zijn in een lege metrotunnel of een verlaten slachthuis: hol, blikkerig en kil, waarbij vaak de zang en gitaren uitwaaierden en bas en drums nadrukkelijk op de voorgrond bleven.

Deze wijze van productie bleef kenmerkend voor het befaamde Factorylabel van Tony Wilson, waar een veelvoud van beginnende bands in het kielzog van Joy Division hun DIY-attitude toonzetten.

Zet een album op van Section 25, Crispy Ambulance of The Names en je hoort duidelijk de handtekening van Hannett.

Het Rotterdamse The Lumes lijkt op het debuut Cassette #1 al dan niet bewust terug te grijpen op die wijze van muziek maken en opnemen van nu ruim 35 jaar geleden. Hoewel de meesterhand van Hannett natuurlijk ontbreekt, klinken de tracks alsof ze van een demotape van dat befaamde label uit Manchester in die jaren 80 komen. “Recorded in the practice space and mastered on cassette” schrijft het trio op hun Bandcamp-pagina. Alleen al de keuze voor cassette boven cd of mp3 toont hoezeer de band in de traditie staat van het “doe het zelf” dat tijdens de punk en de periode daarna hoogtij vierde.

Eerlijk gezegd is het dan ook niet direct vernieuwend wat deze jonge band op dit drie nummers tellende debuut laat horen. Naast het typerende Factorygeluid horen we ook duidelijk de invloed van The Cure en een latere stroming als shoegaze.

Maar toch.
Toch lijkt Cassette #1 in de kern meer een vingeroefening voor iets groters. Met name het laatste nummer Fata Morgana, lijkt met de plots verrassende verandering van toon op het eind van het nummer, een juiste richting aan te geven waarin zowel het geluid van de new wave uit de jaren 80 als het idioom van diezelfde stroming anno 2015 te horen is.

Wat dat betreft past dit debuut van The Lumes uitstekend in de hernieuwde belangstelling voor en opleving van de post-punk in de afgelopen vijf jaar. In de gaten houden dus.

Cassette #1 is verkrijgbaar op cassette (te koop bij concerten) en via Bandcamp.

Rob Veltman