Typhoon in de tent in Groningen

Als dj maak je veel mee en daarom deelt Okkie in zijn nieuwe column weer een nieuw verhaal. De setting van dit vehaal: Eurosonic Air 2016, een nieuwe ’tent’, een dj set van Okkie én een optreden van Typhoon. 

Typhoon in de tent Groningen, Eurosonic Air 2016
Buma organiseert sinds 2011 op de Grote Markt concerten. Tot 2015 was dat een open terrein met als risico dat weersomstandigheden van invloed waren op de beleving. In 2016 was daar een verandering, er was een ‘tent’ neergezet. Eigenlijk meer een soort gebouw, met een ring zoals bij meer moderne concertzalen. Zo’n U-vorm waarvandaan je prima zicht hebt op de optredens. Concessie was dat er minder toeschouwers in de tent kunnen dan dat er op het plein konden staan. Op het plein 8.000 bezoekers en de capaciteit van de tent was 2.500 aanwezigen.

Het is altijd een sterk programma op de locatie. De optredens zijn een genoegen om te aanschouwen en het is een plezier voor mij als dj de aanwezigen te vermaken tussen de optredens door. Terug naar 2016, het eerste jaar van de ‘tent’.

Het was overdekt en heerlijk warm vergeleken met de jaren ervoor (zie ook mijn column uit 2017 voor een uitleg daarover) Donderdag 14 januari 2016 was de vuurdoop, line-up: Common Linnets, Dubioza Kolectiv en Typhoon. Fijne optredens van de eerste twee acts, maar de mensen kwamen overduidelijk voor Typhoon. Dé artiest van het moment. Nou moment, hij was al sinds 2014 de man.

Uiteraard samen met zijn sterke live-band, die ook in die periode de huisband was van tv-programma ‘De Wereld Draait Door’. Affijn, nadat Dubioza Kolectiv was afgelopen werd het in de tent wel erg druk. Een goede test meteen voor de tent en de infrastructuur. Die niet geheel goed doorstaan werd.

Ik stond te draaien en links vooraan bij het podium (van mijn plek af gezien) was wat onrust waar te nemen. Ook bij de bovenring. Die ring en een deel van de locatie werd ontruimd. Er was een paar vierkante meter vloer verzakt. Er werd geen enkel risico genomen ook al was het een kleine verzakking. Brandweer, Politie en andere verantwoordelijken namen de schade op.

Typhoon kon (nog) niet starten, dat werd duidelijk. De stagemanager gaf instructies: “Doordraaien, vermaak het publiek maar”. Wat ik van harte nam. De eerste keer dat ik voor Noorderslag en Eurosonic ging draaien gaf boeker Joey Ruchtie duidelijke formats mee. Op Eurosonic zoveel mogelijk Europese acts en artiesten, op Eurosonic Air en Noorderslag voornamelijk Nederlands materiaal. Voor mij een uitdaging om daaraan te voldoen.

Ik kreeg de wachtende, nietsvermoedende bezoekers mee. Van Kraantje Pappie’s ‘Feesttent’ (toepasselijk) -de Paul Elstak- remix tot André Hazes Jr. – ‘Leef’. Alle bezoekers bezig houden, jong en oud. Meezingen, dansen, herkennen terwijl ik van genre en decennium wisselde, van song tot song. Missie geslaagd.

Vlak voordat Typhoon en zijn band eindelijk van start kon draaide ik Kubus en Sticks ‘Freak The Flow’. De band stond al klaar en de bassist (was het Dries Bijlsma of Sebas van Olst?) stond zich naast me te vermaken. “Dat is zo’n gaaf nummer, was ik bijna vergeten” vertelde hij me. Daar was ik het totaal mee eens. Typhoon begon uiteindelijk meer dan 40 minuten later als gepland. De band startte, Typhoon kwam op en de hele tent ging plat. Figuurlijk, gelukkig.

Okkie Vijfvinkel (1968) is net als Obelix bij zijn geboorte in een ketel met toverdrank gevallen. Vandaar dat hij al van jongs af als een bezetene in de weer is. Vooral met muziek! Door zijn eeuwige aanwezigheid in het uitgaansleven, zijn dj-werk en zijn avonturen als zanger en drummer van diverse bands, is hij een niet meer weg te denken steunpilaar uit de Rotterdamse muziekscene.

Releases mei 2021