Tweede editie van Beatbattle #HIJSBEATS2 van start!

hbOpkomende producers en beatmakers opgelet: de beatbattle HIJSBEATS is terug en vandaag start de eerste van een reeks nieuwe beatbattles onder de noemer #HIJSBEATS2.

HIJSBEATS gaat weer op zoek naar de beste opkomende producers en beatmakers in Nederland en België, zodat er komende zomer wederom een compilatie-album uitgebracht kan worden. Er zijn dit jaar een aantal dingen veranderd aan de opzet: Zo is er niet alleen elke maand een online beatbattle, maar ook elke maand een instore workshop, waarbij je ook een prijs kunt winnen!

Deze maand worden de inzendingen via de Dropzone beoordeeld door FilosofischeStilte, de producer die in 2015 zijn debuut-ep op Noah’s Ark uitbracht en draait op diverse feesten in binnen- en buitenland. Je kunt je tot en met 31 januari inschrijven.

Eerste Instore workshop
De eerste instore workshop zal op zaterdag 30 januari plaatsvinden in het Rotterdamse filiaal van Keymusic, waarvoor je je t/m 23 januari kunt inschrijven. Er zal een beatworkshop gegeven worden door het productieduo Killing Skills en er zal een productworkshop gegeven worden door Ableton Product Specialist Maurits Boegman.
Er is maar plek voor 15 personen, dus schrijf je snel in! Vol = vol.

De winnaars van januari ontvangen een mediapakket waarmee ze een release goed kunnen promoten, inclusief fotoshoot met professionele foto’s, een bannercampagne en een uitgebreid interview op de website van Hiphop In Je Smoel.

Wil je meer weten? Alle info over #HIJSBEATS2 lees je hier.

Ne Pas De Machine

Ne PasThe Life & Death of Robert J. Momfrobble
cd- /cassette- / download-album
indiepop
Tennis Records

Bij een nadere inspectie van het algehele oeuvre van Ne Pas De Machine, valt op dat de band vaak korte albums maakt, waarin een thema centraal staat. Zo is er Secretly Yours, waarin liefde en hartenzeer centraal staan, maar ook For Whom The Sleigh Bell Tolls, een plaat met een kerstthema. Met een goede dosis humor en ironie in hun muziek, vooral in hun teksten.

Op 1 december 2015 heeft Ne Pas De Machine een nieuwe cd uitgebracht, getiteld The Life & Death Of Robert J. Monfrobble. Het is, net als de voorgaande platen, een conceptalbum, maar deze keer met een verhaal centraal: het ongelukkige verhaal van Robert J. Monfrobble.

Robert J. Monfrobble is een pianist, die na een ongeval, besluit radiopresentator te worden. Hij sterft een tragische dood, doordat hij tijdens een radioshow stikt in een stuk appel. Een macabere vorm van humor, die bij sommige misschien in het verkeerde keelgat kan schieten. Bij mij echter, werkt het aanstekelijk.

Het eerste nummer van de plaat, Introduction, begint met een prachtige sonore contrabas, gespeeld door Martijn ‘Oaky’ Eikenhout en een speels gitaarmelodietje, waarna in één zin de verhaallijn uit wordt gezet. Introduction duurt dan ook kort, en vloeit snel over na een korte stilte in Rocket Robert, waarin verteld wordt over Robert’s tijd als pianist in een bar. Het is een sterk, pakkend nummer, maar had heus nog wel wat langer gemogen, juist omdat het refrein zo mooi is.

Het vrolijke Dusty Cones begint met een luchtig gitaarmelodietje, en ritmisch drumwerk van Maarten London. Michiel van Veen, gitarist en zanger, zet in dit nummer uit hoe Robert in de radio-wereld terecht komt.

Een uitbouw aan het einde leidt tot het nummer So Sad, met een orgel en sterk gitaar- en drumwerk. In dit nummer wordt verteld hoe Robert met zijn nieuwe baan omgaat. Het laatste nummer Loneliest Frequency is het langste nummer van de plaat. Na een introductie met tekst verandert het nummer langzaam in een bijna post-rockesque opbouw, met voortkabbelende gitaren – waarna het zachtjes eindigt.

Al met al is The Life & Death Of Robert J. Monfrobble een plaat met potentie, waarin het concept duidelijk centraal staat. Soms mogen nummers heus nog wel wat langer en structureler. Maar met de kunde in het musiceren en het vertellen van verhalen, zullen deze heren zeker nog ver komen. Een tip voor het nieuwe jaar!