Het afgelopen jaar organiseerde hiphopplatform Hiphop In Je Smoel maandelijks een editie van de HIJS Beatbattle, een online competitie waarin producers/beatmakers de strijd met elkaar aangingen om door diverse, gerenommeerde Nederlandse producers gekozen te worden tot maandwinnaar. Naast een prijzenpakket dat ze wonnen, mogen ze binnenkort ook samen de studio in om samen te werken aan een speciale release, die binnen één dag gecreëerd zal worden.
Daarbij zullen niet alleen de beatmakers aanwezig zijn, ook divers opkomend raptalent zal op 5 juli z’n opwachting maken en tracks maken op de beats van de winnaars. #hijsbeats wordt georganiseerd door Hiphop In Je Smoel en Stichting Chano en Dusee, een stichting die talentontwikkeling hoog in het vaandel heeft staan. De twee organisaties bundelen de krachten om gezamenlijk tot een dikke release te komen die de titel HIJS Beats Them zal dragen.
Zaterdag 5 juli zal het Haags Hiphop Centrum (H3C) in Den Haag veranderen in dé creatieve broedplaats voor hét hiphoptalent van Nederland, zowel vocaal als productioneel gezien. Binnen één dag zal er een speciale release ontstaan waarop de winnaars van de HIJS Beatbattle de samenwerking aangaan met talentvolle hiphopacts uit Nederland. De twaalf beatmakers zijn Jengi Beats, Zelfkweek, Magama, Funkovski, Nova Peaks, Tantu Beats, Galax, Stay Classy, Tjomba Beats, Carmine Galante, Mute Maximus en Twislabeats. Zij zullen in de studio gekoppeld worden aan de volgende hiphopacts: Mongoose, BrandWerk, Joe Kickass, Ill & Ape, Daan Rijkers, Roy Kable, Vinnie, Ashes, Heavy, Kymer McGyver, Brada en Profix.
#hijsbeats wordt mogelijk gemaakt door: H3C, Soundcloud, Fonds voor Cutuurparticipatie, Prins Berhard Cultuurfonds, Hiphop In Je Smoel, Ableton en Chano en Dusee.
Voor meer informatie bezoek je de website van Hiphop In Je Smoel.