Tourverslag: The Bat Bites in Italië

Bat Bites 1Vanuit Music Export Rotterdam worden doorlopend ondernemende Rotterdamse muzikanten ondersteund die bezig zijn ook voet aan de grond te krijgen buiten de landsgrenzen. De band The Bat Bites is onlangs naar Italië geweest voor een optreden op de eerste zomereditie van het festival dat hun label jaarlijks organiseert. In dit verslag kijken ze terug op deze korte trip om hun nieuwe album te promoten en vertellen hoe dit is verlopen.

Bat Bites 25 september is de dag dat ons eerste album uit zal komen. We vieren dit in Worm Rotterdam samen met The Copyrights (FatWreck, USA) en Bad Scientists (FR). Het album komt uit op Monster Zero en dit label organiseert jaarlijks een festival; The Monster Zero Mash! En de eerste zomer editie biedt ons dit jaar de perfecte gelegenheid om ons album te promoten, omdat een groot deel van de punkrock liefhebbers van Europa hier aanwezig zullen zijn. Hey Ho, Bat Bites r Go!!!

10556538_10152986905332203_7489510356981697335_nDate: 11 + 12 juli 2014
Destination: Club Edoné, Bergamo, Italië

Vliegtickets geboekt, spullen gepakt en om kwart over zeven ’s ochtends op 11 juli stonden we met z’n vieren op het Centraal Station te Rotterdam. Koffie, croissant en snel de trein in naar Eindhoven waar we onze vlucht moeten halen.

Aangekomen in Bergamo, na een korte vlucht waarbij we allemaal verspreid zaten in het vliegtuig, probeerde we in te checken in het hostel. Na een beetje moeite gehad te hebben met de naam “Schaap” is dit uiteindelijk toch gelukt. Alleen hadden we beide nachten een verschillende kamer. Niet echt handig. Gelukkig was de booking van een paar Rotterdamse vrienden van ons, die ook afgereisd waren voor de Mash, ook mislukt. We kregen een gezamenlijke upgrade! Een appartement. Hoppa!

10514592_10152986905142203_8117339652861913949_nBlijkbaar had de hele punkrock scene dit hostel geboekt. De hostel eigenaar snapte er niet veel van. Na hem een sticker van The Bat Bites gegeven te hebben, zong hij ons iedere keer toe zodra wij voorbij liepen. “Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne BAT BITES!”.

Op naar de club! De Mash werd dit jaar voor het eerst in de zomer georganiseerd. Twee dagen op het terrein van Edoné in Bergamo. Een groot grasveld, een zaaltje en een tent daar aan vastgebouwd. Wij speelde de tweede dag.

We hebben in onze set voornamelijk nieuwe nummers opgenomen. Een goede test om te peilen hoe deze nummers vallen. Tijdens de soundcheck stonden er al wat mensen te wachten. Een goed teken! Na de soundcheck snel omkleden, maskers op en capes om! Bat Bites r Go!

10489789_10152986904782203_165864516576549696_n

We hebben een leuke show gespeeld. Met een aantal technische mankementen waar we niet veel aan konden doen, maar die we wel goed op konden pakken. Maskers vielen af en blokkeerde het zicht, storing in de gitaarkabels en het meest bizarre was dat Ivo zijn bassdrum pedaal doormidden heeft gebroken. (zie foto).

Veel goede en positieve reacties na de show ontvangen en ons debuut lekker kunnen promoten. Helaas was het de volgende ochtend al vroeg tijd om te vertrekken naar het vliegveld. Ivo en Merel waren bijna geweigerd bij de security check omdat we geen papieren tickets hadden, daarna snel de laatste Parma gegeten en nog een paar keer elkaars koffers om trappen, omdat het kan.




Bat Bites tourposter

Het was een te gek weekend! Er komen zelfs zeven Italianen naar onze release party in Rotterdam! We hebben er zin in. Nog 34 dagen!

Voor meer informatie bezoek je de website van The Bat Bites.

Deze tour werd mede gefinancierd door Popunie Music Export Rotterdam.

Uitgelicht: Boothstock Festival

boothstock line upBoothstock Festival vindt zaterdag 2 augustus voor de derde keer plaats. De organisatie heeft voor dit jaar wederom groots uitgepakt en dit weekend barst het festijn los in het Zuiderpark in Rotterdam.

Boothstock staat garant voor kwaliteit en programmeert enkel dj’s, die naast platen draaien ook zelf muziek produceren. De labels die de platen van de producers uitbrengen, slaan op hun beurt de handen ineen met de beste party organisaties van Rotterdam en omstreken. In 2014 laten Moustache Records, Give Soul, Puna.nl, Heroes of Housemusic, Kweekvijver en HEY! Records zich van hun beste kant zien.

Van 13:00 tot 23:00 uur wordt het mooiste park van Rotterdam (met zes stages) voor een dag het woodstock met beats – A Celebration of Progressive Electronic Dance Music.

(Inter)nationale pioniers, Nederlandse muse see & bad ass music
De Mainstage (HEY! Records) wordt bezet door enkele zwaargewichten in de techno scene. De zichzelf tot ‘house gangster’ benoemde DJ Sneak stond aan de geboorte van house en heeft inmiddels een volwassen sound weten te ontwikkelen, die hij op Boothstock ten gehore zal brengen. Een pionier in het vak, waarvan de organisatie trots is dat zij deze baas van Amerika naar Rotterdam hebben weten te krijgen. Ook Nederlands techno trots Secret Cinema heeft ruimte in zijn drukke agenda gevonden voor Rotterdam en het Poolse duo Catz’N Dogz neemt hun beestachtig goede techhouse mee. Ook Rotterdams trots is terug te vinden op het hoofdpodium in de vorm van Michel de Hey, Benny Rodrigues en de jonge honden Nino & Frankie.

De Puna stage bestaat weer uit een mix van live acts en dj’s; garantie voor knallen! Puna.nl geldt al bijna zes jaar als dé bron in Nederland voor muziek, nieuws, video’s, de laatste trends en alles dat verder te linken is aan hiphop. Het is de graadmeter voor hiphop in Nederland en de organisatie is dan ook trots dat Boothstock de primeur heeft als enige festival waar Puna.nl een eigen stage host. Op 2 augustus brengen ze Kraantje Pappie, Adje, The Million Plan, Broederliefde, Dirtcaps, Dret & Krulle, DJ Irwan, Playground Zero, DJ Abstract en Th’Acquisition samen.

Op het Heroes of Housemusic stage staat een stuk geschiedenis dat iedereen kent of eigenlijk moet kennen. Deze mannen hebben hun strepen zeker al behaald, maar weten dit nog steeds keer op keer te bewijzen. Dimitri, Lucien Foort en Erick Eerdhuizen worden bijgestaan door Lucas Gravell, RiskSoundSystem en Diephuis.

In de Playground gaat het dak er weer af in de botsautobaan met de eclectische house van Leroy Styles, Baggi Begovic, DJ Rae, Mell Tierra, Jay Are, Chris Rox, Jasper Clash, Brothers In The Booth onder toeziend oog van MC Marboo.

De Rotterdamse techno jongens van Give Soul slaan de handen ineen met het swingende Moustache Records en laten zien dat de havenstad van alle markten thuis is met Karim Soliman, David Vunk b2b Taras van de Voorde, Anil Aras b2b Wouter S, Electrick Dragon, Beau Zwart Live en Mark Du Mosch.

En Boothstock zou Boothstock niet zijn, als ze geen ruimte maakten voor het talent van morgen. Op het Kweekvijver meets Eiland Gasten podium komen dj’s, die via de talentenjacht van Michel de Hey hun plek op het festival hebben verworven, oog in oog met de underground scene van Rotterdam. Olene Kadar Live, Khalil & Steven Pieters, Stun&Rijben, Stellar Sounds Live en Alex Pi staan vast.

Extra informatie
Datum: zaterdag 2 augustus
Locatie: Zuiderpark, Zuiderparkweg, Rotterdam
Aanvang: 13:00 uur
Entree: zie hier

Nodig hier je vrienden uit en voor meer informatie bezoek je de website van het Boothstock Festival.