Sinds een paar jaar is het helemaal hip om alles Do-It-Yourself te doen. In het onderstaande verhaal ga ik jullie duidelijk maken hoe onze band geheel onafhankelijk de kerstplaatjes in elkaar knutselt.
Wanneer we naar Zeeland gaan rijden we zelf, in onze eigen auto’s, naar de plek van bestemming. Wanneer alles is uitgeladen bouwen we het vakantiehuisje zelf om tot studio. Alle spullen die we gebruiken hebben we zelf bij elkaar gespaard door hard te werken. Oké, er zijn misschien een paar mooie microfoons en preamp-apparaten bij die wij zelf nooit zouden kunnen betalen, maar die mogen we dan weer lenen. Ook dat regelen wij zelf.
Uiteraard kan ik nog het hele verhaal zo doorgaan, maar wat wij gewoon proberen is om met zo weinig mogelijk budget een plaatje op te nemen. Hier hebben je als band gewoon goede contacten voor nodig. De locatie en de opname apparatuur voelen we niet meer in onze portemonnee.
Inmiddels hebben we voor vrijwel alle facetten van een release onze bruikbare contacten. Ons doel is om ieder jaar weer de uitgaven en inkomsten netjes in balans te krijgen. En dat lukt tot nu toe aardig. De inkomsten halen we uit de verkoop van de 100 cd’tjes en de opbrengsten via Bandcamp.
Een ingebakken onderdeel in het hele proces is de zogenaamde ‘knip en plak avond’. Dit is de avond dat de hoezen zijn binnengekomen en dat we alles in elkaar gaan zetten. De hoezen moeten namelijk uitgesneden, gevouwen en geplakt worden. Iedereen in de band heeft zo zijn specialiteiten in dit proces. Sinds het eerste jaar is Eric verbannen van de knip/snij- en plak- plek naar de laptops voor het branden van de 100 cd’tjes. Een paar trillende, onvaste handen spelen hierbij zeker een rol. Wim, Marcel, Bart, Michiel en Janneke knutselen zorgvuldig alles in elkaar tot een eindproduct. Iedereen in de band krijgt vervolgens een aantal exemplaren om aan ouders, broers en zussen te geven. En vlak voordat iedereen weer naar huis gaat ontvangen we nog even een berichtje van Frank: “Hoe laat hadden we ook alweer afgesproken?”.
Wil je op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Houd dan onze Facebook pagina in de gaten!
Andere delen van het studioverslag gemist? Lees hier deel 1 en hier deel 2.
Eric-Jan