Chil Pollins
download-ep
elektronische jazz / funk
Da’s nog eens een album openen! Trian Kayhatu klapt er op zijn nieuwe ep Chill Pollins namelijk direct frontaal in met stuiterende beats en swingende synths. No One Else Is There doet zo gelijk denken aan het typerende geluid van Thundercat, Flying Lotus en andere namen uit de LA beats-hoek, gecombineerd met de schijnbare chaos van Squarepusher en Boxcutter.
Die opening zet ook gelijk de toon voor de complete zevenkoppige ep: veel funk (onder meer via de baslijnen en springerige synths) en jazzy drums, stevig verbonden door een dikke laag elektronica en afgewisseld met door strijkers gedragen intermezzo’s. Of het nou de kruip-door-sluip-door-funk van Chil Pollins of bijna breakcore-achtige jazz tijdens Ballsdeep is: stilzitten zit er niet bij.
Natuurlijk zit daar ook een keerzijde aan. Na de zoveelste stuiterbal wil je ook gewoon even zitten, luisteren en meeknikken zonder direct een whiplash op te lopen. Ook doet die schier eindeloze voorraad sonische stuiterballen vermoeden dat Trian Kayhatu misschien wil verbloemen dat hij minder goed is in sterke, duidelijke thema’s neerzetten. Probeert hij een tekort aan goede ideeën te verstoppen door met fragmentatiebommen op de notenbalk te gooien?
Gelukkig zijn er soms ook rustpunten waarop blijkt dat goede ideeën wel degelijk in het arsenaal zitten, zoals op MataMata. Laidback wordt het nooit, maar door een tokkelende harp en de vocalen van Kyoko Kayhatu blijft de track net voldoende binnen de lijnen om behapbaar te blijven. Ook de andere vocale track, Oeuf Sur Le Plat (ditmaal ondersteund door Anouk Madelon), luistert wat beheerster, waardoor je meer kan genieten van de echt prima ideeën én supersterke mastering.
Oftewel: prima aanrader voor liefhebbers van Thundercat en Squarepusher, minder geschikt voor mensen die überhaupt al krap in de natuurlijke Ritalin zitten.
Wil je meer weten over Trian Kayhatu? Check zijn Soundcloud en volg hem op Facebook.
