The Breakfast Club

thebreakfastclubTravel
cd-ep / download-ep
rock

Vorig jaar had ik de eer om The Breakfast Club live in ’t Paard van Troje te mogen aanschouwen. Een band die alles volgens het boekje doet. Hun image, de belichting, de muziek, alles was perfect op elkaar afgestemd. Nu heb ik de ep Travel van deze jonge Hagenaren beluisterd en ik kan niet wachten om ook deze nummers live te mogen horen.

Het eerste nummer klinkt luchtig en open, vooral door de zeer getalenteerde drummer. Sweet Goodbyes heet het lied. Je hoort veel clean en open akkoorden op de gitaar. Er wordt opgebouwd tot een break voordat de chorus begint, iets wat The Breakfast Club erg goed weet in te zetten in dit nummer. De zanger zingt zuiver met sterke backing vocals die hem bijstaan.

Get Clever, het tweede nummer begint rustig met ritmische gitaarstukken. De andere instrumenten volgen en zorgen weer voor de typerende open en cleane sound. Het is een rustig nummer. Dit is een bandje dat heel mooi in het zonnetje op Pinkpop of in de Alpha tent op Lowlands geplaatst kan worden. Je hoort het nummer al live gespeeld worden, met het applaus van publiek erbij.

Met Strange City hoor je vooral de technische kant van de muziek. Alles is goed in elkaar gezet en de nummers sluiten netjes op elkaar aan, geen vreemde uitspattingen. Dit is een band met een stabiele fundering, iedereen is op elkaar ingespeeld. De muziek ligt makkelijk in het gehoor en dat maakt het ook toegankelijk voor een breed publiek. Strange City klinkt zeker als een hit. Verrassend dat dit niet het openingsnummer van de cd is. De zanger zingt voortreffelijk en hij weet precies hoe hij zijn stem moet gebruiken. Geen te lange uithalen, of vervormingen. Dat is ook helemaal niet nodig.

http://www.youtube.com/watch?v=n9N-v1ctaEo
The Breakfast Club – Strange City

Het gitaarrifje van Cloudy Day klinkt net als Blink 182. Toch is de muziek van The Breakfast Club heel anders. Het is meer volwassen en gericht op een iets ouder publiek. Ze proberen niet het wiel opnieuw uit te vinden en doen gewoon waar ze goed in zijn: Het maken van goede en toegankelijke rockmuziek, voor iedereen. Een creatieve band, met zeker veel potentie.

Download Travel via Bandcamp.

Sp. 91 / Anjali R.

F tekent platencontract met CNR Music

fIn twee jaar tijd bracht de Haagse band F maar liefst zeventien singles met evenzoveel videoclips uit. Dit alles onder de noemer Continu Release Concept (CRC).

Het bracht de band veel goeds, maar de tijd is rijp voor een andere aanpak. Vrijdagmiddag 1 maart gingen de handtekeningen onder een contract met CNR Music en nog deze maand verschijnt de nieuwe single Geen Fuck Om Jou.

Manager Ivar Pijper legt uit hoe de deal tot stand is gekomen. “Het contact en de interesse waren er al een tijd, maar omdat we in zo’n snel tempo singles uitbrachten kwam het nog niet van een deal. Omdat we nu met het CRC stoppen was het makkelijker om tot een deal te komen.” Er wordt tevreden teruggekeken op het CRC. “Het heeft ons veel opgeleverd. Het was de bedoeling om ons in de kijker te spelen en die aandacht vast te houden. Dat is wel gelukt. Bovendien hebben we er veel ervaring mee opgedaan.” Nu het CRC wordt losgelaten, valt er een flinke tijdsdruk weg. “We kunnen nu de singles wat langer de tijd geven om tot bloei te komen en omdat we er meer tijd voor nemen kunnen we ook de kwaliteit weer op een hoger niveau krijgen.”

De nieuwe single, getiteld Geen Fuck Om Jou, verschijnt nog deze maand. “Tijdens de laatste editie van Superfaam in de SuperMarkt is er al een preview gegeven van het nummer. De definitieve versie volgt binnenkort, al is er nog geen precieze datum bekend. Sowieso nog wel in maart.” De nieuwe single van F wordt uitgebracht in de Benelux.

Bron: 3voor12 den haag