Goodnight Moonlight

an audio guideAn Audio Guide To Surviving The Winter Blues
cassette-ep / download-ep
lo-fi pop
Coaster Records

De eerste ep Europe, daterend van augustus 2014 was een vroege mijlpaal langs het carrièrepad van Jasper Boogaard, alias Goodnight Moonlight. Deze volgende ep genaamd An Audio Guide To Surving The Winter Blues werd in november gelanceerd door de jonge Rotterdammer en ligt ook nu weer op mijn bord ter auditieve inname.

Laten we beginnen met de opvallende bijsluiter. “Five songs to keep you warm during the winter. Best listen to whilst drinking tea, covered in blankets. Sounds best in combination with rain pattering against the windows”. Op moment van schrijven verschuilt een nog onzeker voorjaarszonnetje zich achter een dikke wolk, dit is mijn kans! Alsof de duivel ermee speelt opent de nieuwe geluidsdrager met Let’s Say Goodbye To The Sun For Good. Door de drumcomputer heen klinkt het “one, two ,three, four”, waarna het typische lo-fi opnamegeluid van klassieke gitaar en stem de toon zet.

Het grappige liedje met tekstflarden “you’re like a stroke of paint on a Van Gogh painting” duurt met anderhalve minuut veel te kort. In Lady Grey laat Goodnight Moonlight duidelijk horen in de muzikale lift te zitten. Meerdere gitaarlijnen komen prachtig tot bloei, dat doet het lenteweer goed. Everyone Is Complicated begint wederom met het drumcomputertje, maar verliest het van de toegevoegde vrouwenstem die een aangename verrijking is.

Op You Say My Love is een subtiele baspartij te horen die niet getuned is met de gitaar. Niet dat het mij ontstemt, want het spontane lachje tijdens het zingen geeft aan dat Goodnight Moonlight meer dan echt is. Bij afsluiter Winter Survival Song lijkt het drummachientje bevroren, waardoor met een bluesachtige sfeer een eind komt aan deze hele fraaie tweede ep!

Wil je meer weten over Goodnight Moonlight? Bekijk zijn Facebookpagina of Bandcamp.

Lees ook de recensies van Europe (aug 2014) en Drinking Wine In The Parking Lot (feb 2015).

Jos Kamps

 

Convoi Exceptional trommelt je op voor de opening van Het Val van De Hef

59f8703cc17e7ff805ddb3870ca80d1faeb2c8f9ad9fe4fac4be42abaca9a9e2_mOp zondag 19 april wordt het programma met culturele en educatieve activiteiten rond Het Val van De Hef aan de Merwehaven gepresenteerd. Rotterdammers krijgen op deze zondagmiddag een voorproefje van het programma voorgeschoteld. Tijdens de presentatie zal schrijver Ernest van der Kwast een voordracht houden over De Hef. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. 

Nadat Het Val op zondag 23 november 2014 uit De Hef is getakeld, ligt het beweegbare deel van De Hef op de kade van de Merwehaven aan de Gustoweg in het Merwe- Vierhavensgebied (M4H). Totdat met het groot onderhoud van dit brugdeel van De Hef wordt gestart, worden voor Rotterdammers en andere belangstellenden verschillende culturele en educatieve activiteiten op en rond Het Val georganiseerd.

De Hef van dichtbij
Samen met M4H wil de gemeente Rotterdammers op een bijzondere wijze van dichtbij kennis laten maken met het stadsicoon De Hef. Daarom worden in de loop van het jaar gevarieerde activiteiten door de Stichting De Loodsen georganiseerd rondom Het Val. In de komende maanden hoopt de gemeente samen met de organisatoren nog aanvullingen op het programma te kunnen realiseren.

Convoi ExceptionalProgramma zondag 19 april
13.00 – Convoi Exceptional, Rotterdamse trommelaars, verzamelen het publiek
13.10 – Aftrap van het ‘Hef-seizoen’
13.15 – Twee organiserende partijen vertellen over hun programma: Voorstelling en van Theatercollectief Macabre en creatief festival CONTRA
13.25 – Voorstellen van het organisatieteam en presentatie van de plannen voor Het Val in 2015
13.30 – Voordracht Ernest van der Kwast over De Hef
13.40 – Optreden van Convoi Exceptional
14.00 – 14.45 u: Tango dansen met Cuartito Azul
14.00 – 16.00 u: Workshop Bruggen Bouwen Met Bamboe met kunstenaar Paul Cox, ook leuk voor kinderen vanaf ca. 10 jaar.

Extra informatie
Datum: zondag 19 april
Locatie: Merwehaven, Gustoweg, Schiedam
Aanvang: 13.00 uur
Entree: gratis

Blijk op de hoogte van alle activiteiten rondom Het Val van De Hef via Facebook.