Black Wolture

black_wolture____50f3c6306527e3.0. BOY
cd-ep
hiphop

Engelstalige hiphop van Hollandse bodem is vaak een beetje riskant te noemen; het prachtige Nederlandse accent, de woordenschat en de vaak ongelofelijke mooi opgebouwde zinsconstructies. Er is geen taal die je als linguïst beter beheerst dan je moedertaal en ook geen taal waarin je als mc vaardiger bent om je in uit te drukken, toch!? Maar gelukkig hebben we in Nederland talenten als Black Wolture en doorgewinterde artiesten zoals Mr. Probz rondlopen die het absolute tegendeel bewijzen en daarmee gelukkig ook mijn ongelijk!

Black Wolture zijn cd 3.0. BOY is een zeer solide plaat die van begin tot het einde goed verzorgd voor de dag komt. De productie zit zeer goed in elkaar en verraad de ambitie van Black Wolture en zijn team om landelijke gehoord te worden, en dat is ook meer dan terecht te noemen. Het openingsnummer Ready Or Not doet zijn naam eer aan, vanaf het begin af aan gunt Black Wolture de luisteraar geen rust en komt hij met overweldigende overtuigingskracht de kamer binnen.

http://www.youtube.com/watch?v=IJzr1gGZLBU
Black Wolture – Ready Or Not

Nummers als I Can Give Ya en Hear Em Calling Me zijn hoogtepunten te noemen waarin alle puzzelstukjes perfect samen vallen; de teksten, de beats, de productie en de gastbijdrage van Lord Gemini. In deze nummers wordt de lat heel erg hoog gelegd en daarmee bewijst Black Wolture een meer dan vaardig mc te zijn die het algemene Nederlandse hiphop niveau ver ontstijgt. Met 3.0 BOY heeft Rotterdam en hiphop luisterend Nederland een nieuwe favoriet gekregen waarvan we in de toekomst zonder twijfel nog veel meer zullen gaan horen!

Jeroen Loeve

Morgen in Gorinchem derde voorronde Rockslag

Rockslag ronde 3_Burning ParisOp zaterdag 21 december vindt de derde voorronde van bandwedstrijd Rockslag plaats in Café Genesis. Drie knallende rockbands zullen alles in de strijd gooien om een finaleplek in de wacht te slepen. Een vakkundige jury kiest de rondewinnaar uit.

De Rotterdamse indierock band Lost Atlantic People bijt het spits af. De verschillende bandleden deden al eerder ervaring op in andere Rotterdamse rockbands, zoals Saunawest. En dat is te horen! Ook naast het podium hebben deze mannen een originele stijl: elke videoclip en albumhoes krijgt een uniek jasje dankzij hun netwerk van bevriende kunstenaars.

Strakke grooves, catchy melodieën, vuige poprock, krachtige liveshows: dat is Burning Paris. Deze female fronted rockband bracht onlangs een ep uit en heeft al diverse poppodia betreden. En met succes, vond 3voor12: “De rock met ballen in het straatje van Anouk, Guano Apes en vele andere powerbands met frontvrouw, zou het toch op ieder festival prima moeten doen.”

Het was in een Haarlemse kroeg waar de basis werd gelegd voor The Crying Whales. Drie vrienden hadden één gezamenlijk doel: een unieke rockstijl creëren. Drie jaar is de band klaar om hun sound – geïnspireerd door drum & bass, dubstep, funk, blues en reggae – aan het grote publiek te laten horen.

Bands gezocht!
De organisatie is nog steeds op zoek naar bands die zich willen inschrijven voor de overige voorrondes. Geïnteresseerde bands kunnen zich aanmelden via de website.

Extra informatie
Datum: Zaterdag 21 december
Locatie: Cafe Genesis, Buiten de Waterpoort 2, Gorinchem
Aanvang: 21:00 uur
Entree: € 4,- (vóór 21.30 entree € 2,-)

Voor meer informatie bezoek je de website van Rockslag.