Popunie Live presenteert The Impact in BIRD

Met Homegrown ontdek je in een ongedwongen sfeer (met een biertje erbij!) hét geluid van morgen. De beste jonge, muzikale talenten uit Rotterdam (en verder) staan op het BIRD-podium om hun toekomstmuziek te laten horen.

Op donderdag 25 januari is het weer de beurt aan de Popunie om een act naar voren te schuiven. Voor deze editie van Homegrown is de keuze gevallen op The Impact.

Vijf muzikanten uit vijf verschillende landen verspreid over drie verschillende continenten komen samen in Rotterdam. Dat is The Impact. De verschillende culturele invloeden zijn duidelijk merkbaar in de jazz/fusion die ze maken. Onder de bezielende leiding van de in Spanje geboren Isabel Bermejo zal The Impact deze avond het levenslicht geven aan hun debuut-ep Stories, waarbij elke track haar eigen verhaal heeft.

Nieuwsgierig? Bekijk hieronder alvast de trailer van de ep en de videoclip van het openingsnummer La Fuente Di Mi Alma!




https://www.youtube.com/watch?v=cIidT8w5pf8

Extra informatie
Datum: donderdag 25 januari
Locatie: BIRD café, Raampoortstraat 26-28
Aanvang: 22.00u
Entree: gratis

Bekijk het event op de website van BIRD of het Facebook-event.

Verslag Meet The Pro sessie #25: masterclass Anna Oosterling

Vlak voor de feestdagen stond de laatste Meet The Pro-sessie van 2017 voor de deur. Dit keer extern bij MONO en met een onderwerp waar elke muzikant wel iets mee heeft (of in ieder geval mee zou moeten hebben): social media! Ook bijzonder dit keer is dat er niet drie, maar slechts één spreker aanwezig was: Anna Oosterling, brandmanager en oprichtster van Get Your Act Together. We horen je denken: “een persoon in plaats van drie? Betekent dat dan ook drie keer zo weinig kennis om op te doen?” Waar dit een logische redenering lijkt, is deze verre van waar. Anna kan worden gezien als de Freek Vonk van de social media in de muziekindustrie: zij weet de overvloedige kennis en informatie op dit gebied concreet, interessant én behapbaar te maken. En dat allemaal benaderd vanuit een muzikaal oogpunt! Voor de vele Rotterdamse muzikanten die deze avond hebben bijgewoond, was dit een zeer bruikbare bron aan kennis en inspiratie. Om je op weg te helpen, volgt hieronder kort een aantal onderwerpen die tijdens deze avond zijn behandeld.

Social media is voor veel muzikanten een beetje eng. Ze weten niet wat ze moeten delen, op welke manier, via welke platforms en op welke frequentiebasis. Waar de meesten van ons het geen enkel probleem vinden om in de lokale kroeg tijdens een optreden flink te experimenteren en nieuwe dingen uit te proberen, voelt dat bij het gebruik van social media toch nét een tikkeltje anders. Opeens moet het allemaal perfect zijn en is er geen ruimte meer voor experimenten. Anna wil de aanwezige muzikanten laten inzien dat je juist meer moet gaan experimenteren en dat hierin falen ook een onderdeel van het leerproces is. Wees niet bang dingen fout te doen, want als je niks durft, leer je ook niks nieuws!

Het gevolg van niks durven met social media, is dat je ook nooit je eigen stijl leert te ontdekken. Veel muzikanten denken er zo niet over na, maar toch is dat het geval: op social media heeft iedereen zijn eigen stijl van posten en het is belangrijk deze te durven ontdekken. Juist nu! Want als we even eerlijk zijn: hoeveel likes heeft de gemiddelde beginnende muzikant nu eigenlijk? 300, 500, misschien 1000? En, als we even verder denken: is dat dezelfde plek als waar jij over drie, vier jaar wilt staan als artiest? Als het goed is heb je ambities en als het goed gaat, ga je groeien, inclusief je social media fanbase. Wat je dus nu aan volgers hebt, is hopelijk slechts een fractie vergeleken met wat dat is over een x-aantal jaren zal zijn.

Anna laat inzien dat deze fase van je carrière juist het ideale moment is om te oefenen en dingen uit te proberen. Want, de gevolgen van foute acties zijn nu nog miniem en te overzien. Je moet je eigen stijl en je eigen verhaal vinden en dat kost gewoon tijd. Net als het leren bespelen van een instrument je al die jaren tijd heeft gekost. Word beter in het schrijven van verhaaltjes. Leer welke foto’s werken en welke niet en test uit wat bij jou als persoon past. Door nu beter te worden in je social media-activiteiten, weet je later (als je meer volgers etc. hebt) precies weet wat je aan het doen bent!

Dat is wat een brandmanager als Anna doet: muzikanten helpen bij het vinden van hun eigen stijl. Het is belangrijk om te begrijpen dat het hierbij gaat om het vinden van iets, wat er eigenlijk al die tijd al is geweest. Anna helpt je dat unieke aspect van jou te ontdekken, uit te vergroten en beter uit de verf te laten komen. Vervolgens wordt dat unieke verhaal, dat verhaal wat jou jezelf maakt, vertaald naar alles wat je uitstraalt. Elke post die je plaatst, elke foto die je deelt: alles moet eigenlijk diezelfde uniforme, onderliggende toon hebben. Hierdoor creëer je consistentie bij het publiek, wat er vervolgens weer voor zorgt dat je jezelf onderscheidt en echt als een ‘merk’ neerzet.

“Waarom heb ik hier iemand anders voor nodig, ik ken mezelf toch juist het beste?” Dat is een goede en terechte vraag, waar ook een duidelijk antwoord op te vinden is: vaak is het voor de artiest zelf moeilijk om dat unieke aspect precies aan te wijzen. Dat komt omdat het zo normaal is geworden voor die persoon om zich zo te gedragen. Het gedrag gaat vaak onbewust en daardoor is het voor jezelf ook lastig te zien. In dit soort situaties kan het helpen om met iemand als Anna te praten, zodat het duidelijker wordt wat jouw unieke verhaal nou eigenlijk is en te benadrukken in je communicatie. Datgene wat er al die tijd al was, wordt zo nét een beetje makkelijker zichtbaar voor de onbekende luisteraar. Want die luisteraar heeft helaas niet de tijd om uren met jou door te brengen om er op die manier zelf achter te komen.

Al met al was het een inspirerende avond. Een avond die je als artiest aan het denken zet over social media en hoe je daar zelf mee omgaat. Het heeft de aanwezigen enthousiast gemaakt over het gebruiken van social media als een speeltuin om te ontdekken.

Ben je na het lezen van dit artikel nieuwsgierig geworden en wil je er meer over lezen? Gan dan vooral de blog van Anna lezen! Op haar  Get Your Act Together punt Today-blog post ze regelmatig artikelen waarin ze de social media-activiteit van andere (Nederlandse) artiesten tegen het licht houdt. Niet alleen goede tips, maar ook #GEMISTEKANSEN. Dit is erg interessant om in de gaten te houden, van te leren en daarna toe te passen op je eigen social media-activiteit!