Music Support: Rotterdam Bluegrass Festival 2021 komt met alternatieve editie

Vanwege de aanhoudende coronamaatregelen en de daarmee gepaard gaande onzekerheden kan Rotterdam Bluegrass Festival, het grootste bluegrass festival van Europa, helaas niet doorgaan op de vertrouwde manier. Daarom komt het festival met een alternatieve editie op 25, 26 en 27 juni 2021!

Rotterdam Bluegrass 2021
Guido de Groot, oprichter Stichting Kito events en organisator Rotterdam Bluegrass Festival:

“Vorig jaar hebben we het 10-jarige-jubileum door moeten schuiven naar dit jaar. We hebben dan ook tot het laatste moment de hoop gehad dat we het dit jaar wel konden vieren. Helaas kunnen we de kwaliteit en de wijze waarop we het festival willen organiseren en de bezoekers willen verwelkomen niet waarborgen. Maar we gaan niet bij de pakken neerzitten, het Oude Noorden zal, in wat voor vorm dan ook, van 25 t/m 27 juni het podium zijn van Bluegrass!”

Stichting Kito events wil de bezoekers het oorspronkelijke festivalgevoel niet afnemen en komt in het laatste weekend van juni met alternatieven om het bluegrass gevoel thuis én in Noord te beleven. Naast online streams is er een limited edition van Rotterdam Bluegrass Festival live op de plaat verkrijgbaar. Een unieke cd en lp op blauw vinyl, met liveopnames van memorabele optredens van de afgelopen negen jaren.

De lp is alleen tijdens het Bluegrass weekend én in beperkte oplage verkrijgbaar. Voor de diehards die zich thuis in het Rotterdam Bluegrass Festival willen wanen, is er een Hell Yeah@Home pakket verkrijgbaar.

Rotterdam Bluegrass 2022
Het officiële 10 jarig-jubileum wordt doorgeschoven naar 2022 en wordt een XL editie met meer podia, jamsessies, jonge talenten, bars, eettentjes en meer Rotterdam Noord. Guido de Groot: “Volgend jaar gaan we het gewoon extra groots vieren. Dus zet alvast 24, 25 en 26 juni 2022 in je agenda, dan zorgen wij voor extra veel bier.”

Over het Rotterdam Bluegrass Festival
Het Rotterdam Bluegrass Festival begon in 2009 als een buurtfeest en groeide uit tot een driedaags internationaal muziekevenement, waar niet alleen buurtbewoners en Rotterdammers op af komen, maar muziekliefhebbers uit heel Nederland, Europa en daarbuiten.

In de afgelopen tien jaar stonden grote artiesten als Tony Trishka (VS), Sierra Hull (VS), The Po’ Ramblin’ Boys (VS) en Hackensaw Boys (VS) op het podium en stegen de bezoekersaantallen van 250 naar bijna 20.000. Naast bluegrass van het hoogste niveau biedt het festival een scala aan culinaire hoogstandjes, diverse workshops van optredende artiesten, een festivalmarkt, kinderprogramma en jamsessies.

Extra Informatie
Datum: 25, 26 en 27 juni 2021
Locatie: Online & Het Ouden Noorden, Rotterdam
Facebook-event 

Kijk voor meer informatie op de website www.bluegrassfestival.nl

Dit event wordt mede mogelijk gemaakt door Music Support Rotterdam.

Bevrijdingsfestival Zuid-Holland en Radio Rijnmond lanceren vandaag Radio Freedom

Vandaag is het 5 mei en dit jaar trekt het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland een ander jasje aan om de vrijheid te vieren. In samenwerking met Radio Rijnmond lanceert het festival Radio Freedom, een dag lang festivalradio en tv, live vanuit de Euromast. Luister jij mee?

Een fysiek festival zit er dit jaar helaas niet in. Daarom viert het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland de vrijheid vanaf de Euromast, op steenworpafstand van het park waar het Bevrijdingsfestival doorgaans tienduizenden bezoekers ontvangt. In samenwerking met Radio Rijnmond produceert het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland een tien uur durend radioprogramma vol interessante gasten, spraakmakende studiogesprekken en heel veel muziek.

Jasper Scholte (Bevrijdingsfestival Zuid-Holland): “We hadden natuurlijk graag weer een regulier festival georganiseerd, maar dat gaat nu even niet. Gelukkig kunnen we samen met Radio Rijnmond een prachtig alternatief bieden: Radio Freedom, een dag vol festivalradio in de stijl van het Bevrijdingsfestival. Oftewel, goede muziek, leuke en interessante gasten en tal van andere verrassingen. Want corona of niet, vrijheid moet je vieren.

Radio Freedom wordt een groot feest”, aldus Scholte. “We trekken een blik kleurrijke bands open die live optredens in de studio zullen verzorgen, waaronder Eni-less, Kay Slice, Elephant, 45ACIDBABIES, Sven Hammond, Eva La Voix, Fleur, Los Paja Brava, Het Gezelschap, Shirma Rouse, Naaz en Tato & Theo Wesselo (Hausmagger). Ambassadeur van de Vrijheid Sabrina Starke belt in en zowel Jandino als Diederik Gommers komen langs in de studio.

Programma
Het complete programma en timetable vind je hier.

 




Luisteren én kijken:
Radio Freedom is vanaf 13:00 te beluisteren op Radio Rijnmond (93,4 FM) en via www.bevrijdingsfestivalzh.nl. Tegelijkertijd verzorgt TV Rijnmond live uitzending vanuit de Euromast, inclusief tal van bijzondere reportages!