Maak van deze periode een ‘Gouden Eeuw’

En toen was alles stilgezet, stopgezet, nog niet verzet en wij ontzet.
Ik had er graag gestaan, dat ene optreden graag meegemaakt en dat andere project in wording met enthousiasme verder creatief uitgedacht. Voor sommigen van ons misschien het allerergste, geen inkomen. Zonder deadline…

Maar wij zijn toch die Nederlanders met die VOC-mentaliteit? Over grenzen heen kijken, dynamiek! -Jan-Peter Balkende

Wat ga jij doen met deze geleende tijd?
Het is raar wat het met je doet, die instant stilstand en dat gedwongen omdenken.
Ik kreeg er adrenaline door. Heel veel. Want ik zag de kansen en ik zag een persoonlijke missie.

Het fijne en zeldzame van deze tijd is namelijk: We’re all-in this together. Je ziet daardoor de mooiste creatieve uitspattingen ontstaan en de fijnste samenwerkingen en onderlinge support.

Ik heb maar één boodschap voor jou: maak van deze periode een ‘Gouden Eeuw’. Benut hem, want je krijgt hem nooit meer terug. Nú heb je de tijd om eindelijk je album te schrijven of je productie uit te diepen, je online vaardigheden te vergroten en je publiek online aan je te binden, uren- en dagenlang geïsoleerd je instrument te perfectioneren, nieuwe ondernemingen uit te denken en zelfs al uit de grond te stampen, of, gewoon even tijd voor jezelf en je naasten te nemen. Want ja, ook dat mag en is belangrijk.

Zorg ervoor dat wanneer we weer gaan opkrabbelen, jij na deze periode van noodgedwongen isolatie sterker, inventiever, breder en flexibeler bent dan ooit! Dan kunnen we die nasleep ook aan…

Welke doelen ga jij voor jezelf stellen voor deze eerste twee maanden?

Catalijne

Catalijne is zangeres en songwriter binnen theater. Ze heeft de Concours de La chanson Liesbeth List prijs gewonnen, stond met voorstellingen op De Parade en in de theaters door heel het land, is te zien in films en brengt eigen muzikaal werk uit waarvan recent het filmische soundtrack album ‘Through the Wilderness’. www.catalijne.com

Quarantainstream the virus away #2

Vorige week kwamen we al met een lijst aan toffe livestreams waar je vanuit je woonkamer van kon genieten. Nu de intelligente lockdown periode officieel is verlengd, gaan de livestreams gelukkig door zodat we toch nog kunnen blijven genieten van muziek, de live scene op een andere manier toch nog een beetje in gedachte kunnen houden en, belangrijker nog, waarmee je muzikanten kan blijven supporten.

Want ook voor de komende dagen staan er leuke initiatieven gepland die live muziek rechtstreeks naar je woonkamer brengen. Wij zetten hieronder weer een aantal voor je op een rij. Join jij ook?

The Kik streamt Boudewijn de Groot Top 10
Aanstaande zaterdag 20:30 live op Facebook: The Kik met de Boudewijn de Groot Top 10! Meld jouw favoriete Boudewijn lied op hun Facebook bericht en zij stellen aan de hand van de stemmen de top 10 samen. Tot zaterdag!

Golden Caves: Open Interview livestream
Golden Caves doet de livestream net wat anders. Op zaterdag 4 april om 20:00 kun je via Zoom aan een interview livestream met de band meedoen, waarin ze al je vragen live zullen beantwoorden.

Anti Corona Party
De eerste twee live streams waren een enorm succes (respectievelijk 290 en 600 kijkers) dus hebben de mannen van The Forever 27 Club besloten de Anti Corona Party nu elke zaterdag (tot 1 juni 2020) van 21:00 tot 00:00 uur uit te gaan zenden. Alle informatie over de 9 (!!!) live streams van de Anti Corona Party kun je hier vinden.

Popcentrale online
De Dordtse Popcentrale is net als alle andere zalen in Nederland gesloten tot in ieder geval 1 juni. Om hun gebruikers, makers en publiek iets te bieden lanceerde ze het platform Popcentrale Online. Op hun Facebook-page wekelijks live gestreamde shows, Q&A’s met Dordtse artiesten en kennissessies.

Afgelopen woensdag startte de eerste sessie met een Q&A met drummer Joey Marin van Delain, waarin Pene Corrida drummer Dennis met Joey in gesprek ging. Ze volgen een vast schema: Maandag –  Kennissessie | Woensdag – Q&A met Dordtse Artiesten | Vrijdag & Zaterdag – Livestream shows.

CAPSLOCKED Sessions:
Poppodium Capsloc in Capelle a/d IJssel wil graag artiesten supporten en tegelijk voor entertainment bij mensen thuis zorgen met de CAPSLOCKED Sessions op donderdag. Mark Lotterman bijt volgende week donderdag 9 april het spits af. Capsloc doet ook een oproep aan artiesten om zich aan te melden voor deze sessies. Meer info vind je hier.

Corona Talks
Ook platform FaceCulture gaat door met de series Corona Talks om artiesten te supporten. Tijdens de eerste afleveringen ging FaceCulture in gesprek met o.a. Hendrik Jan Bökkers van Bökkers, Ed Struijlaart en Pax The Humanoid. Sindsdien zijn er ook gesprekken geweest met o.a. Mark Jansen van Epica en Jack Poels.

De Kroepoekfabriek Livestreams
Normaal kun je in De Kroepoekfabriek in Vlaardingen terecht voor concerten en clubnachten, maar nu heel even niet. Toch gaat de KF verder, met livestreams! Ben je artiest of een nieuwe maker en wil je samenwerken met de KF? Klop bij ze aan en stuur een mail!

Na eerdere streams met o.a. DJ Raimond en The Suspenders, gaat De Kroepoekfabriek gewoon door met een live registratie van Floyd Flower Project en een a.s. zaterdag 4 april een livestream van Dose!, met dienstdoende dj Cru.

BIRDtv: club lonely
BIRDtv komt ook dit weekend naar je huiskamer. Via een livestream tune je wekelijks in op alle goodness die je van BIRD gewend bent: van (hygiënische) jamsessions tot de fijnste selections van Rotterdamse dj’s. Dus: stay inside, was je handen en tune op vrijdag en zaterdag in voor je dosis BIRD. Vrijdag op het programma: GROOF!

HomeBaseGigs.com
De site HomeBaseGigs is een onafhankelijk platform dat intieme live-optredens van je favoriete artiesten op video brengt en je daarbij de mogelijkheid biedt om ze financieel te ondersteunen. De streams zijn via de site uiteraard ook terug te kijken. Met nieuwe sessies van o.a. Olivier ten Brink, Xander van Dijck (Anemone, Cloudhead Bookings) en op vrijdag 3 april een stream van Thijs Lodewijk – LudoWic.

Corona Concerts
De site Corona Concerten geeft een actueel overzicht van wie, wanneer en via welke pagina. Ga je zelf een (thuis)concert streamen? Vanuit je studio, je woonkamer of achtertuin? Geef het aan ze door en laat het ons natuurlijk ook weten!

Rotown Popquiz
Mis je de Popquiz? Rotown’s got you covered! Op Facebook zet Rotown elke dag een ronde online waaraan je kan mee doen. Meer Popquizzen? Volg dan de Popquiz Marathon op Instagram.

3voor12 Home Schooling
Ok, stiekem geen livestream, maar wel video en interessant vermaak om je muziekkennis eens bij te spijkeren of iets echt leuks te leren. Muzieklessen voor kids in quarantaine; 3voor12 heeft een reeks Home Schooling video’s online gezet waarin je kunt leren over verschillende genre’s, hoe te produceren, een instrument bespelen, videoclips en meer.

WORMworld
De mensen van WORM denken na over hoe ze met hun Open City de vitale netwerken levend en levendig kunnen houden, opdat het vlammetje blijft branden. Daarom hebben ze WORMworld bedacht. Daar namelijk, gaan ze de komende tijd hun bestaan voortzetten. Met verhalen, interviews, mixtapes, archiefschatten, video’s, breedband en nichecultuur, alles overgoten met WORM saus. Ze werken ook aan een aantal live events.

Online Muziekkwis
Je zal maar een mobiele photobooth hebben die normaal gesproken bij evenementen en bedrijven staat; opeens is daar het coronavirus en kan niets meer. Dan word je creatief en denkt: Maak je digitale VrijMiBo, DoMiBo of WoMiBo (of welke dag dan ook) extra gezellig met de live online muziekkwis van Say Cheese on Wheels! De quizmaster en zijn assistente zijn live aanwezig en stellen de vragen. Wie heeft de beste muziekkennis?

De Rotterdammers Robert en Miranda bellen live in en verrassen de deelnemers met scherpe vragen, vrolijke dansjes en hilarische weetjes. Zoom, Google Hangouts of Skype, alles kan. Dus daag je vrienden uit en boek ze!

Derailed Radio
Het Rotterdamse techno collectief DRLD organiseert doorlopend livestreams en heeft elke donderdag een nieuwe podcast. Sets van bijvoorbeeld Cryptic, Invalid Request en Armand Chabert kun je al terugkijken.

SUBcast Presents
De mensen achter de underground house feesten van SUB bedachten in deze ook voor hun moeilijke tijd SUBcast. Dit houdt in dat artiesten een mix opnemen van circa 60 minuten. Deze mix zetten zij op hun Soundcloud kanaal zodat deze gehoord en gedeeld kan worden. De eerste set was van de jonge Rotterdamse dj Mounts. Aanmelden kun je door een prive berichtje te sturen naar SUB.

Tenslotte
Er zijn natuurlijk nog veel meer livestreams te checken, zoals bands die via hun eigen page livestreams houden. Natuurlijk is het niet hetzelfde als live een concert bijwonen, maar aanpassen is nodig en bovenal is het zeker nu een belangrijk middel om met elkaar de muziekscene te blijven supporten. Dus geef al die bands een ‘like’, abonneer je op hun Youtube kanaal, check hun livestreams, meld je met jouw band aan bij een passend platform en spread the word.