iET presenteert locatievoorstelling ‘Clarity’ met Conny Jansen Danst

iET, het alias van de Schiedamse zangeres Lisa van Viegen, presenteert op maandag 5 september in Kantine Walhalla haar nieuwe album Clarity. De presentatie is niet slechts het spelen van haar nieuwe songs, maar het is tevens een videoinstallatie en een dansvoorstelling van Conny Jansen Danst.




“Als kind leren we muren om ons heen te bouwen, dragen we soms maskers, verbergen we wie we zijn, waar we van dromen en wat we voelen. Clarity gaat over het afbreken van deze muren, het accepteren en omarmen waar je vandaan komt, het loslaten van je verleden en beseffen dat jij uniek bent. Clarity gaat over dat specifieke moment van helderheid waarin je voelt wat belangrijk is voor jou. Familie, traditie, liefde. Het gaat over de stap naar buiten maken, jezelf laten zien en je gevoel delen met andere mensen.”

iET presenteert in samenwerking met Davide Bellotta en Conny Janssen Danst de muziek en dansbeleving Clarity van 5 t/m 9 september in Theater Walhalla. Davide Bellotta heeft de songs van Clarity uitgewerkt in dans en beeld met behulp van drie prachtige dansers van Conny Janssen Danst en intrigerende videobeelden die de live muziek van iET van een nieuwe dimensie voorzien. iET wordt bijgestaan door muzikanten Budy Mokoginta, Thierry Castel en Mark Schilders. In samenwerking met Conny Janssen Danst creëren iET, Davide Bellotta, de musici en de dansers een zinnenstrelende voorstelling voor oog en oor.

Clarity is het eerste volledige album na So Unreal uit 2014 voorafgegaan door de The Kitchen Recording Series (uit 2011 en 2013). iET heeft de muziek voor Clarity deels geschreven op instrumenten die ze van haar familie heeft geërfd, zoals de contrabas en de lapsteel gitaar. Deze instrumenten vormen een connectie met haar verleden en vormen een groot deel van het gevoel waarmee Clarity is geschreven.

14124944_10153856048086538_1166106163657287452_oDe drie vragen aan iET
Op de officiële Facebookpagina van iET, laat Lisa steeds iemand aan het woord over de voorstelling door middel van 3 vragen. Hieronder de antwoorden die ze zelf gaf op haar vragen:

Instrument?
‘Tijdens het opnameproces van de plaat Carity legde ik mijn instrumenten vast op foto’s. Zo kwam ik erachter hoeveel schoonheid ze in zich dragen. Prachtige details in bijvoorbeeld de scheurtjes van het hout, de klankgaten en de toetsen. Fascinerend! Deze foto’s exposeren we voorafgaand aan de locatievoorstelling.’

Clarity in 3 woorden?
‘licht, focus en loslaten. Klinkt een beetje als het maken van een foto, hè? Haha!’

Lisa over iET?
‘Mensen die dicht bij mij staan noemen me iET. Door mijn alterego zo te noemen, kan ik mijn meest persoonlijke ik met de wereld delen!’

Meer over het project vind je dus op de Facebookpagina van iET.

iET-Clarity-album-2016-artworkExtra informatie
Datum: maandag 5 september t/m vrijdag 9 september
Locatie: Kantine Walhalla, Veerlaan 9
Aanvang: 19.30 uur
Entree: €18,-
Facebookevent

Rewriters010 en Capsloc presenteren Mient Live: Live Street Art en Poetry

DSC_9398-kleinOp 24 en 25 september slaan Rewriters010 en Capsloc de handen ineen om bedrijventerrein Mient in Capelle a/d IJssel te veranderen in een outdoor gallery. Verwacht 10 (inter)nationale straatkunstenaars die het gebied gaan voorzien van muurschilderingen. Naast street art staan er ook workshops, poëzie en live muziek op het programma. De entree van Mient Live is gratis.

Street Art
Tijdens Mient Live is er (live) street art te zien van nationale en internationale kunstenaars, onder andere Zenoy One 3DT (Parijs), Mile Team Rose Beton (Toulouse), OX Alien (van Lastplak) en Mr June. Ook zijn er workshops street art en is er voor de kleinste artiesten in spe een kabouterspeurtocht van de Utrechtse artiest KBTR. Medeorganisator Rewriters010 biedt straatkunstenaars een platform zodat zijn hun eigen werk kunnen etaleren in de buitenruimte. Onlangs sleepten initiatiefnemers Dave Vanderheijden en Daniël Claessens de Aardig Onderweg Award in de wacht met hun Streetart-route door Rotterdam.

Muziek en Poëzie
De beste spoken word artiesten uit de regio zorgen voor inspirerende podiumpoëzie, gepresenteerd door Capelse stadsdichter Miranda de Haan. Artiesten als O’tentic Tim, Neusa Gomes, M. Spoken Word, Gino van Weenen, Cees de Beer en Saleha Alienkid delen hun laatste en beste hersenspinsels met het publiek. Tijdens Mient Live is er natuurlijk ook live muziek in de vorm van Stijn Charpentier. Hij neemt zijn akoestische gitaar mee en brengt een mix van folk, reggae en punk. Johan Draait en DJ Miss Patty zullen bekende en minder bekende platen uit hun uitgebreide vinylverzameling de revue laten passeren.

Over de Nieuwe Mient
In het gebiedspaspoort De Nieuwe Mient, geeft de gemeente Capelle a/d IJssel het gebied een nieuwe functie en uitstraling. Een deel van de huidige panden wordt gesloopt en particulieren wordt de mogelijkheid geboden om welstandsvrije kavels te kopen. Het gebied biedt kansen voor zelfbouw in een gebied met een industrieel en stoer karakter. Om Capellenaren een inkijkje te geven in de toekomst, toveren Rewriters010 en Capsloc het terrein nu al om tot een gezellige plek waar van alles mogelijk is.

Wie nieuwsgierig is naar De Nieuwe Mient en zin heeft om zich het hele weekend door alle mogelijke vormen van creativiteit te laten inspireren, komt op zaterdag 24 en 25 september van 11.00 tot 19.30 uur gratis naar Mient Live. Houdt de Facebookpagina van Rewriters010 of Capsloc in de gaten voor de sneaky peaks van het programma!

Extra informatie
Datum: 24 en 25 september
Locatie: Bedrijventerrein Mient, Capelle a/d IJssel
Aanvang: 11.00 uur – 19.30 uur
Entree: gratis
Facebookevent | #mientlive