14 maart 2016
•
Algemeen
•
Joe Saleh
Het besluit van de tien uitbundige muzikanten is genomen; we gaan de plaat releasen, waar we meer dan zes maanden aan hebben gewerkt! Het is niet heel ver weg meer – op donderdag 24 maart releasen ze Time in Het Paard van Troje – maar er moet nog veel gebeuren. Ik liep een dagje mee achter de schermen en sprak met Sebastiaan Openhaart; violist, vocalist en toetsenist van de band.
Friends Of The Family hebben na hun debuut in 2014 de tijd genomen om zichzelf te hervinden. De nieuwe oefenruimte is inmiddels volop in gebruik en nieuwe projecten zien vanuit dit ‘rockhok’ het licht.
In dezelfde periode als de opnameperiode, werkten ze namelijk ook nog eens hard aan de bouw van een nieuwe oefenruimte aan de Keilewerf in Rotterdam West.

In alle hectiek wordt door de band de promotiemachine draaiende gehouden. In de aanloop naar de release, heeft het management besloten om de releasedatum te vervroegen met twee weken, dus ze hebben er een flinke klus aan.
De persberichten moeten als een malle de deur uit, de promo trailer moet minstens twee weken voor de release online staan en hopelijk lukt het om als een virus de hongerlijdende fans en geïnteresseerden te infecteren met hun boodschap van hoop en liefde. Liefde voor muziek wel te verstaan. Hoop dat de release een succesvolle wordt.

Tijd om de mouwen op te stropen dus. Elke minuut wordt gebruikt om de spreekwoordelijke puntjes op de ‘i’ zetten wat betreft de songs, de performance, de aankleding, social media etc.
Zo wordt er onder andere op deze druilerige zondagmiddag in en om het Friends hoofdkwartier gewerkt aan een promo trailer, geregisseerd door Jeffrey Tomberg. Bevriende muzikanten, zoals leden van St. Solaire en een dozijn andere goedgemutste (letterlijk, het was freakin’ cold) vrienden schieten de band te hulp bij de shoot.

“Discipline en focus zijn de toverwoorden naar de aanloop van de tweede langspeler” zegt Sebastiaan. “De uurtjes in de oefenruimte worden beter benut dan voorheen en dat uit zich weer in een solide samenwerking binnen de band alsmede met andere belangrijke partijen buiten de band. Dat is nodig als je met ‘The Big Boys’ wilt meedraaien. Zolang er eenheid is binnen de band en alle neuzen dezelfde kant op staan, moet het lukken.”
Met een toffe promo video, die op 8 maart is uitgekomen, zijn ze aardig op weg om de wereld te laten weten dat ze het menen. Het Friends offensief is bij deze begonnen!
Friends Of The Family:
Gijs Ballering: lead vocal, guitar | Ramón van Gammeren: banjo, vocals, mandoline | Koen Krommenhoek: (electric) guitar | Alex Vergna: vocals, mandoline, flute | Arthur Moret: vocals, keys | Pascal Konings: bass, vocals | Camiel Koch: vocals, guitar, mandoline, banjo, harmonica | Tijs Kulker: drums | Tijs Van De Poll: sax | Sebastiaan Openhaart: violin, organ, percussion | Rodney de Bruin: tourmanager