Je Favoriete EP
download-ep
hiphop
Afkomstig uit Rotterdam en naar eigen zeggen een combinatie tussen een kaaskop en couscous. Kaascouse timmert als rapper al een tijdje aan de weg, zo deed hij in 2011 mee aan Hollands Got Talent en won hij in 2013 The Next MC, een contest van 101Barz.
Recentelijk bracht hij Je Favoriete EP uit; een vijfluik met tracks die variëren van serieuze persoonlijke reflecties tot een dikke ‘fuck you’ naar alle haters. Kaascouse wordt op deze ep bijgestaan Smurv, Snapze, Mike Vorwald en Sard Beats die de beats verzorgden.
Op de openingstrack Ik Kan Niet Rappen verwerkt Kaascouse op een lichtelijk komische manier een aantal kritische noten van anderen. Het nummer bevat een gezonde dosis zelfspot, die soms zelfs neigt naar scherpe Fresku-achtige humor. Kaascouse beweert op ironische wijze in dit nummer dat hij eigenlijk helemaal geen rapper is.
De luchtige compilatie van kritiek waarmee de ep wordt afgetrapt, wordt afgewisseld met de melancholische vibe in de beat van Zonnebril. De toon is hier ook een stuk serieuzer, frases als “een slaaf van m’n eigen nalatigheid” en “overleven is een vaardigheid” lijken uit zijn leven gegrepen.
Er komen nogal wat persoonlijke aspecten aan bod: zijn relatie, de manier waarop hij op zijn vader lijkt, zijn moeder die met een gast gaat die aan de crack zit, hoe hij zijn vrienden zou hebben ingeleverd voor succes en vooral het feit dat hij zijn droom na dit alles nog steeds najaagt. In Zonnebril beschrijft de rapper zijn vele tegenslagen en hoe hij deze bevecht.
De ep wordt voortgezet met Doen Net Alsof, een collab met Rody DeLorean begeleid door een dreigende trap-beat van de hand van Mike Vorwald. Het naleven van dromen en geen fuck geven om alle kritiek zijn de centrale thema’s op de ep.
Dat Kaascouse hoge ambities heeft en zich niks aantrekt van alle haters, blijkt nogmaals uit vierde track Wat Et Is. Over hoe hij Hilversum zijn bitch gaat maken en “geen fock geeft om wat je vindt”.
Sluitstuk van Je Favoriete EP, de track Ik Blijf, begint met een nostalgisch monoloog over zijn eerste ontmoeting met rap, met Eminem om precies te zijn. Vanaf dat moment was Kaascouse vastberaden om een bekende rapper te worden. Een positief gezinde track over de mooie dingen die nog op zijn pad gaan komen.
