Tourverslag: Jessy Yasmeen in Londen

Vanuit Music Export Rotterdam worden doorlopend ondernemende Rotterdamse muzikanten ondersteund die bezig zijn ook voet aan de grond te krijgen buiten de landsgrenzen. Jessy Yasmeen vertrok onlangs naar Londen voor o.a. Sofar London. Over hoe die ervaring was lees je in het volgende verslag!

Woensdagochtend vertrekken we richting Londen met het vliegtuig. Voor mijn gitarist was
het de eerste keer Londen, voor mij de tweede keer, maar vooralsnog overweldigend voor
ons allen; De londense drukte, het verkeer van links en de grote afstand tussen de locaties.
We komen aan in onze hotelkamer, waar we nog even powernappen en douchen, om ons
klaar te maken voor onze Sofar London show in Peckham Crisis (een vintage store in
Londen).

We hebben nog wat tijd over dus besluiten samen naar het museum te gaan waar de
tentoonstelling “Behind the Stage” is. Hier neem je een kijkje in het leven van legende Amy
Winehouse. Haar kleding, pruiken, gitaren, maar ook geschreven lyrics. Het inspireert en
emotioneert mij zo van dichtbij. Haar sprankelijke persoonlijkheid, ongekende talent, maar
ook de keerzijde van de fame en de heftige familie omstandigheden. We waren allemaal blij
dat we hier nog even zijn wezen kijken.

Het is tijd om ons richting de venue te manoeuvreren, maar het is chaos. De weg vinden
gaat niet soepel en onze toetsenist (Box Clerx), die in de middag was geland en al op locatie
was, komt erachter dat onze gear niet werkt en we dus nog haastig op zoek moeten naar
verloopjes hiervoor. Gelukkig heeft Bob dit snel in de buurt kunnen kopen. We komen net op
tijd voor de soundcheck aan op locatie en hebben daarna nog even de tijd om wat te eten in
de buurt.

We worden warm ontvangen op de sfeervolle locatie; het is een soort huiskamersetting. Zo
een 50 man aan publiek zit hutje mutje naast elkaar en het is echt cosy. We zijn de eerste act (na ons spelen nog 2 acts rap en spoken word) en de presentator had zich goed ingelezen.
Ik voel de druk (ook, omdat ik de agent van LMSUK had uitgenodigd) en kom vervolgens vanuit de paskamer de ruimte inlopen waarbij er al hevig wordt geapplaudisseerd.

Terwijl ik op loop besef ik mij dat het best spannend is om mijn praatje in het engels te doen, maar ik zet de knop om en besluit alles te geven. Het is een bijzondere gewaarwording; want ik vertel en iedereen is muisstil! Ik heb de complete aandacht, waardoor ik mij vrij voel om nog meer de interactie met het publiek op te zoeken en omdat het zo intiem is kan ik de emoties van de luisteraars zien en voelen. Het is een geluksgevoel wat ik ervaar, omdat er een soort transactie plaatsvindt van emoties, waardoor we het moment echt met elkaar delen. Deze kwetsbaarheid is zo mooi. Ik denk dat dat de definitie is van joy (vreugde), het beleven met elkaar en waar ik het o.a. voor doe.

De show vliegt voorbij en ik ben dankbaar. Na mijn show en die van andere acts (wat overigens een genot was om bij te zijn!) komen mensen uit het publiek om de beurt naar mij en mijn bandleden toe met complimenten en dankbaarheid. Zo warm had ik het nog niet eerder ervaren! We gingen er weg met een warm gevoel.

Het is nacht en zowel mijn toetsenist als gitarist keren weer terug naar Nederland, omdat onze tweede show niet doorgaat. Deze kregen we uiteindelijk toch niet rond. Ik blijf vanwege een afspraak die eruit is voorgekomen met een promo en boekingsagent uit de UK genaamd
LMSUK. Die staat voor zaterdag, dus besluit ik de donderdag te besteden om langs venues te
gaan en te netwerken.

Vrijdag spreek ik af met Nana M. Rose die sinds kort in Londen zit en inmiddels onderdeel is van de levendige muziekscene daar. Het is zaterdag en we zouden afspreken op een groot event van LMSUK in Portsmouth Guildhall, maar helaas krijgt Adam ( mijn agent LSMUK) Covid, waardoor we dit online moeten doen. We praten over mijn doelen en over de niche daar en hoe ik deze kan gaan bereiken. We besluiten in zee te gaan met elkaar, zowel voor (social media) PR als boekingen.

In augustus keer ik terug voor een minitour en een festival, waarvan ik de naam binnenkort
pas mag noemen, en we beginnen vanaf dan ook met het plannen van de tour voor
volgend jaar zomer, waarbij LMSUK me o.a. zal pitchen aan The Great Escape en
Glastonbury. We gaan dus een spannende tijd tegemoet en onze Londen trip was meer
dan geslaagd! On to many more!

Volg Jessy Yasmeen op InstagramFacebook of check haar website!

Deze tour werd mede gefinancierd door Popunie Music Export Rotterdam.

Live-verslag: Bevrijdings Festival Zuid-Holland 2022

Op deze zonnige Bevrijdingsdag stroomde Het Park al snel vol. Na twee jaar afwezigheid kon Bevrijdingsfestival Zuid-Holland eindelijk weer eens echt plaatsvinden, want wat hadden we het gemist. Het publiek genoot met volle teugen o.a. van de Rotterdamse acts op de Sena Performers Stage (Powered by Popunie), het Vrijheidspodium en natuurlijk op het Erasmuspodium. In dit verslag lees je hoe hun optredens waren!




 

De dag begon voor ons om één uur bij de Sena Performers Stage met The Arthurs. Het was een mooie, melancholische start van de dag en het publiek druppelde langzaam binnen. De band kon eindelijk laten horen en zien hoe hun prachtalbum Glass (van juni vorig jaar) live uitpakt en deed dit overtuigend. Zondermeer een prima optreden om de dag mee te openen. Tegen de tijd dat LUCAS, oud-winnaar van de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam en De Belofte van 2021, begon was iedereen dus goed opgewarmd en naast de picknickende mensen op kleedjes begonnen mensen al voorzichtig te dansen. LUCAS verzorgde een optreden met alles erop en eraan: een volle bezetting, blazers, véél energie en een goede show met een beetje improvisatie vanwege een ontbrekend bandlid.

Ondertussen was ADF Samski, oftewel Samir Plasschaert, te zien op het Erasmuspodium. De Rotterdamse rapper is o.a. bekend van zijn track No Hook en voor zijn optreden verzamelden zich jong en oud op het grasveld van de main stage. Vanaf het eerste nummer zongen en rapten mensen mee en zat de sfeer er goed in. Het dak ging eraf tijdens de hits Spiritual en Okee Shordy die bijna iedereen wel kon meezingen. En als kers op de taart werd er Hand in Hand met het hele publiek gezongen om Feyenoord aan te moedigen voor de halve finale van de Conference League.

Om drie uur was het de beurt aan Jessy Yasmeen, nog een alumnus van de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam. In haar excentrieke outfit bracht ze een hele andere vibe dan we hiervoor van haar kenden: er kwamen meer latin vibes in voor. Na afloop van de show vertelde ze dat we dit voortaan meer van haar kunnen gaan verwachten en binnenkort neemt ze een nieuw album op in Portugal.

Na Jessy beklom Lucky Blue het podium, de derde oud-winnaar van de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam. Ze gaven een show zoals we van ze gewend zijn: het volledige podium werd benut, ze sprongen van links naar rechts en weer terug, rolden over de grond, Marcus sprong het publiek in en de band ging helemaal op in hun muziek. Leuk om te zien dat de band blijft groeien en dat ook het publiek het duidelijk naar de zin had met de catchy songs van Lucky Blue. Ze speelden niet alleen nummers van hun kersverse debuutalbum Dog Days, maar ook eerdere singles zoals Strangers in Tokyo.

Tijdens de show van Lucky Blue begon ook Duncan Laurence op het Erasmuspodium. Duncan Laurence is wereldwijd bekend van het Eurovisie Songfestival, waar hij won met het nummer Arcade. Om 16:00 uur stroomde het veld voor het Erasmuspodium dan ook helemaal vol. Overal stonden mensen vol spanning en verwachting te wachten op Duncan. Hij kwam iets te laat het podium op omdat, zo bleek later, zijn helikopter per ongeluk naar Den Haag in plaats van Rotterdam was gevlogen. Vanaf het moment dat Duncan opkwam, waren de mensen enthousiast aan het meebewegen. Duncan opende sterk met Beautiful en halverwege het optreden kwam Arcade waarbij het publiek elk woord van de tekst volmondig meezong. Duncan wist met zijn rustige, maar krachtige stem iedereen te raken.

Op de Sena Performers Stage was het inmiddels tijd voor de energieke en intense set van Smudged. Met hun herkenbare groene gezichten gooiden ze een lading energie het publiek in en voor hen was er dan ook geen andere optie dan los te gaan. Er werd strak gespeeld en zanger Bart zocht regelmatig het contact met het publiek. Tegen het einde van de set was er nog een verrassing, want Diggy Rast en Steve van Het Gezelschap werden nog even het podium op gehaald voor een gastoptreden, waarbij het energie niveau through the roof ging.

Sinds ESNS zijn ze on a roll: KUZKO! Met hun herkenbare outfits, de lamaknuffels, hun theatrale show en aanstekelijke muziek liet het duo het gehele publiek een beetje verliefd op ze worden. Ze sloten af met hun single Home die binnenkort uitkomt!

De programmering van de Sena Performers Stage is ontzettend veelzijdig en gaat van de energieke synthpop van KUZKO door naar de soul/hiphop van Kay Slice. Ghanese ritmes vloeien hierin moeiteloos samen met funk waarop de Rotterdamse heupen lekker los gaan. Gesteund door een getalenteerde groep muzikanten laat Kay de zon bij dit podium nog net iets harder schijnen.

Ondertussen begint aan de andere kant Het Gezelschap. Biertje in de hand, funky moves en knallen maar! Een groot feest bij het Erasmuspodium. Het Gezelschap nam het publiek helemaal mee in hun performance en het dak dat er niet was, ging er toch echt af!

Naast de Sena Performers Stage stond ook nog het Vrijheidspodium, waar o.a. de Songs for Freedom ten gehore werden gebracht, door niemand minder dan Tiziana, Sophia, en Josimar Gomes.

Wauw, what an energy!! Dat waren Tiziana’s eigen woorden en daar was niks aan gelogen. Ze kreeg iedereen mee met haar nummer over vrijheid. Maar wat betekent vrijheid voor haar? Kunnen zijn wie je wilt zijn en trots zijn op wie je bent. “I LOVE MYSELF,” daarmee eindigde zij haar show.

Daarna was Sophia aan de beurt. Samen met haar gitariste nam ze het publiek mee in haar optreden. Ze zong o.a. haar liedje Number One over haar grote liefde waarna iedereen in het publiek weer even een stapje dichter bij elkaar zette. En als laatste bracht Josimar in zijn groovy outfit een hele toffe set waar het publiek ook ontzettend van genoot!

De laatste drie Rotterdamse acts op de Sena Performers Stage waren Jahma, Kromabis en afsluiter $hirak. Hiphopper Jahma, winnaar van de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam in de categorie Hiphop 2021, bracht een veelzijdige set en het publiek voelde met hem mee. Zijn trotse moeder stond vooraan en pinkte een traan weg toen het hele publiek een vuist in de lucht stak als eerbetoon aan Jahma’s overleden broer H.e.l.d.e.r.h.e.i.d. Het was een gevoelige break in de set, waarna het energieniveau weer omhoog ging.

Kromabis (winnaar Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam 2021, Producer) bracht dat naar een volgend level met zijn dj-set. Een hele andere set op dit podium dan eerder op de dag, waar het goed gevulde veld lekker op reageerde. Hij voelde het publiek feilloos aan en zweepte hen verder op.

Na Kromabis was het aan $hirak om met een all hits set de Sena Performers Stage af te sluiten. Het veld stond inmiddels stampvol met een publiek dat zin had in een feestje, en een feestje kregen ze absoluut. Nummers zoals Drank & Drugs werden lang en luid meegezongen, er werd gedanst, genoten en ook een moshpit gecreëerd zodra daar om gevraagd werd. Bijzonder om te zien hoeveel hits $hirak inmiddels op zijn naam heeft en leuk om met zoveel blije gezichten de dag af te sluiten in Het Park.

Foto’s copyright © Jessica Santiago Lopez
Kijk hier voor alle foto’s!