Kochenquit
download-album
experimentele pop
Alsof Rotterdam zijn eigen Zero 7 heeft. Zo klinkt Gum, de opener van de vijfkoppige ep Kochenquit van het vijfkoppige Koko Cohen Quintet. De combinatie van feeërieke gitaar, dromerige vocalen van Esther Kirschenbaum, subtiele drumcomputer en aanzwellende strijkers werkt uitstekend. Gaandeweg het nummer gaat de bak met distortion en filters open en krijgt de liefelijke single steeds scherpere randen.
Jammer genoeg gaat het vervolgens even bergafwaarts met geestelijk vader Koko Cohen en zijn ploeggenoten. Beside Me is een zoekend en chaotisch werkje dat meer klinkt als een uit de hand gelopen jamsessie dan een overdacht nummer. Ook Mouse lijdt aan dit euvel. De individuele ideeën zijn (soms) leuk, maar het resultaat loopt even soepel als met vierkante wielen een berg op fietsen.
Urtica, ook niet het toonbeeld van logica en coherentie, pakt met zijn aanpak iets beter uit. Kirschenbaum blijft noest doorzingen, hoe gek het ook is wat er op de achtergrond gebeurt (hoor ik daar een piepende knuffel?), wat zorgt voor een vervreemdende en daardoor intrigerende ervaring.
Ook afsluiter Lutser pakt het iets logischer aan, waardoor zelfs de switch naar drum ‘n bass overeind blijft. Toch overheerst ook hier het gevoel dat iemand het glaswerk van de band op de grond heeft laten vallen en je met de scherven in je handen staat.
Oftewel: niet voor mensen die van hokjes, verwachtingen en logica houden (afgezien van de ijzersterke opener), wel voor fijnproevers die onverwachte luisterervaringen op waarde weten te schatten.
Wil je meer komen te weten over deze band? Check dan hier hun website en volg ze op Facebook voor het nieuws en shows!
Inge Janse
