Popunie Live band The Cosmic Carnival vandaag op Parkpop!

gbob 2The Cosmic Carnival won gisteravond de nationale finale van Global Battle Of The Bands – The Netherlands (GBOB). Deze band heeft alles op alles gezet om door te gaan naar de internationale finale in Thailand. De jury roemde de band vanwege hun internationale potentie en indrukwekkende niveau. The Cosmic Carnival is onderscheidend, vernieuwend en een echte band.

De Rotterdamse rock & roll band The Cosmic Carnival laat zich niet in een hokje drukken. Dampende gitaar- en orgelsolo’s, afgewisseld met prachtige samenzang; het swingt en het rockt! Met groovy songs vol oude invloeden kreeg de band iedereen mee tijdens de finale op de Grote Markt. Invloeden uit alle windstreken en vooral uit de sixties worden zorgvuldig met veel gevoel samengesmolten tot een nieuw geheel. Hiermee lieten ze Flow&Co, Über-Ich, June Noa, Kern Koppen, Fexet, Half Way Station en Daybroke achter zich.

http://www.youtube.com/watch?v=oeGIEp8x-dk

De kersverse winnaar van GBOB The Netherlands speelt vandaag op Parkpop om 15:10 uur op de Jupiler Stage. Daarnaast vertegenwoordigt The Cosmic Carnival Nederland tijdens de internationale finale in januari 2014 in Thailand. Hier strijden 37 landen om de mastertitel Best New Band in the World. Ook bestaat de hoofdprijs uit 100.000 dollars aan marketinginspanningen èn een plaatopname met een internationale producer naar keuze.

gbob 4

Extra informatie
Datum: Zondag 30 juni
Locatie: Zuiderpark, Den Haag
Aanvang: 14:00 uur (Showtime The Cosmic Carnival: 15:10 uur)
Entree: gratis

Voor meer informatie bezoek je de website van Parkpop.

Foto: Bart Notermans

The Minor Details

398775_206668892753436_767226053_nEP#1
12″ vinyl
noise pop

Het is tijd voor warme muziek. In het Nederlandse voorjaar kan het vriezen en dooien, maar dat maakt allemaal niet uit, zolang we maar met ons natte haar voor de festivalpodia kunnen staan om te genieten van lichte rockliedjes. Wij zijn er klaar voor en The Minor Details zijn dat ook. Zij hebben een ep uitgebracht op knalgeel vinyl. The Minor Details zijn Max Maas, Christine en Jeroen S. Rozendaal – een drietal troubadours zonder fratsen. Ook de titel van de ep geeft die eenvoud weer: EP#1. Duidelijker kunnen ze niet zijn. Less is more.

Met wat folky klanken komt EP#1 binnen als een kleine fanfare. Fear My Friends dwaalt tussen de stijlen van The Editors en Handsome Poets. De fijne, licht verteerbare rock is een voorbode voor een gemoedelijk album. The Minor Details nemen alle drie zangpassages op zich. Zo vertellen ze samen op poëtische wijze verhalen uit het normale leven.

Black Souvenir vertelt het verhaal van een ik-persoon die iets achterlaat bij een meisje om zelf vervolgens hetzelfde voorwerp nieuw te kopen. Zo hebben ze iets gemeen. Een typische gedachte misschien, maar voor de hoofdpersoon in het liedje een kleine overwinning, waarvan de opwinding ten gehore wordt gebracht in een instrumentale uitbarsting. Iggy The Eskimo klinkt even een stuk ernstiger. Zeker omdat het voorgaande Ceiling juist zo rustig voorbij kabbelde. Het hardere gitaarwerk en de donkere melodie worden na twee coupletten echter afgelost door lichte, meerstemmige zang. De hulk van EP#1 is weer gekalmeerd en na dit vierde nummer mag de plaat omgedraaid worden om verder te gaan op de B-kant.




Dan maakt Glass Face een frisse start. Hier lijkt The Cure een inspiratiebron te zijn geweest, omdat de hoofdmelodie iets weg heeft van Inbetween Days. Van een kopie is echter geen sprake. The Minor Details geven hier veel meer gas dan The Cure in hun hit. The Minor Details sluit hun ep energiek af. Zo energiek, dat je verrast achterblijft wanneer het afgelopen is. Met 2-1=0 stopt EP#1 op een hoogtepunt.

The Minor Details spelen met verschillende aspecten uit de pop en indierock en gooien daar af en toe ineens een flinke scheut punk overheen. Het leuke daarvan is dat ze kunnen raggen zonder een agressief gevoel op te wekken. Snoeiend gitaarwerk is bij hun meer een geval van juichen dan van slopen. Hun neutrale uitstraling en hun liedjes over het leven maken van The Minor Details een intiem gezelschap voor de luisteraar.

Luister EP#1 via Soundcloud.

Crevan Toonder