Melissa Fortes lanceert crowdfundingcampagne

voordekunst_avatar_fb 2 melissaRotterdamse vocaliste Melissa Fortes lanceert op 9 oktober een crowdfundingcampagne om haar eerste album te financieren. Geïnteresseerden kunnen via voordekunst.nl een donatie doen en daarmee een bijdrage leveren aan de realisatie van haar debuutalbum. Binnen 80 dagen hoopt Melissa het benodigde geldbedrag op te halen.

Tijdens haar live Radio 6 interview met Jaap Brienen op vrijdag 04 oktober kondigde Melissa de campagne aan en vertelde o.a. over haar bijzondere tegenprestaties. Steunen kan vanaf 15 euro en de campagne loopt tot en met 27 december 2013. De release van het eerste album staat gepland in het voorjaar van 2014. Ruim een jaar na de release van haar eerste single Lullaby. Kijk voor meer informatie op voordekunst.nl.

http://vimeo.com/76337285

Melissa Fortes beweegt zich al meer dan 10 jaar in de muziekwereld. Als backing vocaliste werkte ze samen met verschillende artiesten en stond ze op podia in binnen en buitenland. Zo werkte Melissa onder andere samen met Sharon Doorson, Dina Medina en Gregor Salto. Dit jaar bracht ze de singles Lullaby en Deixa a Chuva Passar uit. De muziek van Melissa is een mix van warme Kaapverdische en Braziliaanse invloeden met een vleugje jazz en neo-soul. Een veelzijdige en kleurrijke dame die niet in een hokje te plaatsen is.

Melissa Fortes is dit jaar ook ’n officieel Radio 6 Soul & Jazz talent. In september 2013 werd ze genomineerd voor een Radio 6 Award in de categorie: Talent. Namen die Melissa voorgingen als Radio 6 Talent zijn onder andere: Kris Berry, Jungle by Night, Bruut! en Paul van Kessel.

Voor meer informatie bezoek je de website, Facebook pagina en Twitter van Melissa Fortes.

 

Buma Rotterdam Beats presenteert 25 Jaar Bubbling

buma_rotterdam_beatsIn najaar 1988 ontstond in Den Haag het fenomeen bubbling, de trend om de pompende ritmes van dancehall maar ook hiphop en r&b versneld af te spelen. DJ Moortje begon er mee. Hij was ontdekker en pionier van een ontwikkeling in de popmuziek die uitgroeide tot een ware internationale rage.

Dit najaar, 25 jaar later, viert Buma Rotterdam Beats het jubileum van bubbling met de godfather van het genre zelf. De 50-jarige, nog steeds volop actieve en op dit moment op Curaçao woonachtige DJ Moortje komt als eregast naar Rotterdam om te draaien en te vertellen over zijn dj-stijl die al decennia een inspiratiebron is voor generaties top-dj’s.

Het effect van bubbling is tot de dag van vandaag terug te horen. De versnelde ritmes van bubbling vormen een cruciale bouwsteen van het huidige urban bass & beats-geluid en klinken door in de moderne underground-dance in Nederland en de mainstreampop in de Verenigde Staten en daarbuiten. Nederlandse dance-dj’s en beatmakers die opgroeiden met het fenomeen, verwerkten de haperend pulserende ritmes van de bubbling van DJ Moortje in de typische Dutch House-sound die momenteel grote invloed heeft op de internationale popmuziek, en gebruikten het als motor voor moderne bassmuziek.

DJ Moortje zal tijdens BRB by Day, het grotendeels gratis toegankelijke dagprogramma van Buma Rotterdam Beats, in een keynote en Q&A praten over de geschiedenis van een van de invloedrijkste in Nederland ontstane muziekstromingen, het voortgaande effect van zijn muziek op de wereldwijde popmuziek, en zijn eigen carrière. Tijdens BRB by Day vindt ook het brede programma Dutch Beats International plaats, dat inzoomt op het internationale succesverhaal van Nederlandse urban bass & beats-producers. Jonge, invloedrijke beatmakers als Boaz van de Beatz, Reverse, Fellow en The Partysquad staan tijdens de vierde editie van Buma Rotterdam Beats ook stil bij de geschiedenis van dit typisch Nederlandse dansvloerfenomeen.

Daarnaast zal grondlegger DJ Moortje tijdens BRB by Day geïnterviewd worden door zijn jonge geestverwant moombahtonpionier Munchi uit Rotterdam, een groot liefhebber van bubbling die de bouwstenen van het fenomeen gebruikte om zelf nieuwe sensationele muziekstijlen te creëren. Naast de prominente aanwezigheid van pionier Moortje tijdens ons dagprogramma, zal hij in de avonduren, tijdens het festivalprogramma, speciaal voor Buma Rotterdam Beats een unieke 25 Jaar Bubbling dj-set draaien.

Buma Rotterdam Beats is een combinatie van conferentieprogramma BRB by Day, festivalprogramma BRB by Night en het in de scene hoog aangeschreven State Awards-prijzengala. Buma Rotterdam Beats vindt plaats op 14, 15 en 16 november op diverse locaties in de binnenstad van Rotterdam en wordt georganiseerd door Stichting Rotterdam Beats. Acts die komen optreden tijdens ons avondprogramma, zijn onder meer: Hiatus Kaiyote, Quadron, Mount Kimbie, Mr. Probz, Snakehips, Kyle Hall, Zebra Katz, Rockie Fresh, Oddisee, Black Milk, Watsky, WAX, Gorgon City, Roses Gabor, Black Coffee, Dream Koala, Boaz van de Beatz presents Nouveau Riche Music, Ryan Hemsworth, Camo & Krooked en vele anderen.

Voor meer informatie bezoek je de website van Buma Rotterdam Beats.