Mixed Messages

Processed with Rookie Cam

Daisy Cools bevindt zich in Beja (Portugal) werkend aan haar project The Europe Files. Reizen, optreden en liedjes schrijven is het doel. Maar zoals vaker midden in een langdurig project (ze verblijft zo’n 5 maanden op één plek), gaat niet alles van leien dakje en twijfel je over hoe je verder moet….

Moeten we hier nu juist wèl zijn of niet? Het spaargeld is verdampt, ik ben gaar van de slapeloosheid, van muziek schrijven en luisteren komt nu niets en ondertussen kunnen we niet naar huis rijden.

Vlak voor ons huidige 3 maanden-avontuur richting Portugal besloten we toch maar een nieuwe oude auto te kopen, want de oude oude auto vertoonde steeds meer kuren. Tijdens de roadtrip dronk onze heerlijk rijdende nieuwe vriend wat veel koelvloeistof. Eenmaal in de Portugese garage was de diagnose ‘motor verbrand’. Inmiddels is hij op transport naar Nederland.

We hebben voorlopig een heel mooie huurauto op kosten van de ANWB (leve de ANWB!) en aansluitend voor een aantal dagen een huurauto via de reisverzekeraar (leve de reisverzekeraar!). Hoe we de laatste maand doorkomen, zien we wel weer. Of en hoe we thuiskomen, is ook een interessante vraag. Het is The Europe Files Full Throttle!

We hebben hier een cool en fijn huis. Of liever, hadden. Nou ja, het is nog steeds een cool huis, maar sinds vorige week wordt het huis naast ons verbouwd. Van zeven tot één en van drie tot acht is het enige dat we horen hoe productief de klussers zijn (heel). Zij wel!

Beneden ons zit, of zat, een biljarthal die nu ook verbouwd wordt. Afgelopen nacht werden we om kwart voor drie wakker van geklop, getimmer en vallend gereedschap. De lokale biljartkoning had bedacht dat het handig is om de 5 loodzware biljarttafels midden in de nacht weg te halen, want dan is het niet zo heet. Ik begrijp dat wel.

De andere nachten (bek)vechten er vaak mensen onder ons balkon. Die ruzies die gaan meestal over wie er niet meer naar huis mag rijden (dit is heel goed voor ons Portugees). Soms wijken we uit naar de andere slaapkamer en dan luisteren we naar de krolse kat, de blaffende hond van de achterburen en een mysterieus whoe—-whoe-geluid

Gisteren stapte Tonio in iets scherps en nu hinkt hij met een bovenmatige zieligheid op drie pootjes door het huis en wil hij niet worden uitgelaten.

Kijk, hier kan ik dus niets mee, Universum. Enerzijds het signaal geven dat we hier moeten blijven en ons anderzijds een hard time geven.

Dus: moeten we hier juist wèl zijn of niet? Ik ga er maar eens rustig over nadenken op één van de fijne terrasjes met een koud biertje voor maar één euro. Dat laatste komt goed uit, financieel gezien.

Daisy Cools

Dat Daisy Cools vroeg of laat een project als ‘The Europe Files’ zou bedenken was onvermijdelijk. Reizen, optreden en liedjes schrijven: het zijn dé ingrediënten waar Daisy inspiratie van krijgt. In een reeks van zes ep’s onder de noemer ‘The Europe Files’, woont Daisy steeds zo’n 5 maanden in een Europese stad waar ze optreedt en liedjes schrijft. Haar eerste bestemming ‘The Paris file’ kwam uit in 2011, waarna Palermo (2012) en Lissabon (2014) volgden. Op zoek naar het gevoel van vrijheid, deelt Daisy door middel van haar liedjes haar ervaringen tijdens haar verblijf in de verschillende steden. 

Hef

Cover-Hef-65-door-Ilja-Meefout-Brian-ElstakZes En Een Half
download-ep

urban / hiphop 

De volgens Vice meest succesvolle stoner van Nederland, beter bekend als Hef, dropte in aanloop naar de opvolger van Papierwerk enige tijd geleden de gratis downloadbare ep Zes En Een Half.

De ep bestaat uit zes tracks die de aankomende plaat met de veelzeggende titel 13 net niet gehaald hebben. Wat direct opvalt is dat Hef op al deze tracks de clubvibe opzoekt. Heel erg van deze tijd, maar niet direct wat we van Hef gewend zijn.

De eerste track van de plaat is gelijk veruit de tofste: Alles Voor De Paper is een samenwerking met de inmiddels zeer gehypete Rotterdamse nieuwkomer Raw Roets. Deze track blijft de hele dag in je hoofd zitten en is ook het enige uptempo nummer van de zes.

Wat ook opvalt is dat de grappige kant van Hef, die bijvoorbeeld duidelijk te horen was op Papierwerk, op deze plaat nauwelijks naar voren komt. De toon is in vergelijking met vorig materiaal wat serieuzer en wat meer duister, waardoor Zes En Een Half niet echt een plaat is die je ‘voor de gezelligheid’ opzet.

http://www.youtube.com/watch?v=cI7nVG-BBRk

Zo klinkt bijvoorbeeld 5 Gram nogal monotoon tot de roffe stem van Feis erin knalt en zorgt voor een welkome afwisseling. De beats van upcoming producerstalent Moksie Meppie springen er ook op een positieve manier bovenuit, maar de teksten van Hef doen deze helaas weinig eer aan.

Vooral de track Heel Diep met een zogenaamd geile vrouwenstem doet volledig afbraak aan het geheel. Jammer. Voor de liefhebbers van duistere elektronische hiphop is Zes En Een Half een plaat die vrij gemakkelijk weg luistert met weinig verrassingen.

Hopelijk krijgt Hef op het album weer een beetje zijn gevoel voor humor terug, want dát in combinatie met zijn typische teksten over sex, drugs & crime maakt hem juist zo uniek.