Bunkerfest: Broedplaats viert Rotterdams talent

Op zaterdag 12 oktober vindt Bunkerfest plaats in dartcafé Dubbel10 ’t Viaduct, in het voormalig stationsgebouw van Station Rotterdam Noord. Al decennia lang fungeert De Bunkert, een bunker die ooit gebouwd werd als schuilkelder na de Tweede Wereldoorlog, als oefenruimte. Middels het gratis minifestival Bunkerfest laten ze zien wat er momenteel allemaal groeit en bloeit. Het belooft een gevarieerd programma te worden met acht verschillende lokale acts.

Programma
Elke act op het programma speelt een set van zo’n 30 minuten en de avond zal van start gaan met de jazz/fusion band Impact Fusion. Gelijk hierna worden de teugelen wat aangetrokken door The Sea, een “easy-listening” pop band bestaande uit bas, twee gitaren en zang.

The Lemon Squeeze is de volgende op het programma en brengt klassieke rock van o.a. Cream, The Beatles en Jimi Hendrix naar het podium van Bunkerfest. De klassieke rock van The Lemon Squeeze wordt hierna opgevolgd door de Nederlandstalige gitaarherrie van De Dikke Kees.  Om even bij te komen, volgt hierna Modern Spooks, die voor een portie melancholische gitaarrock zal zorgen.

The Herbalistband zal vervolgens meer reggae vibes naar Bunkerfest brengen. Dion and the Magic Chords zullen hierna met hun zweverige elektronische melodieën, beats en visuals de sferen ophogen. Afsluiter van Bunkerfest ST_R draait vervolgens klassieke techno tot de stekker er rond 01:00 uitgaat.

Bunkerfest is gratis te bezoeken. Kijk voor alle info op het Facebook event.

Extra info: 

Bunkerfest
Zaterdag 12 oktober 2024
Locatie: Dubbel10 ’t Viaduct, Bergweg 8, 3036 BA Rotterdam
Aanvang: 17:00 
Entree: gratis
Meer info

Winnaars Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam in de categoriëen Bands en Singer/Songwriter bekend!

Op donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 september organiseerde Popunie de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam 2024 finale in de categorieën Hiphop, Producer (BIRD), Singer/Songwriter en Bands (Theater Zuidplein). Met de laatste finale achter de rug zijn alle winnaars nu bekend!

Op vrijdag 20 september streden in Theater Zuidplein Hana Fatur, Lindi, Romy Liz Rose, Nolwenn en Z3V om de titel in de categorie Singer/SongwriterHana Fatur won de juryprijs en Lindi ging met de Publieksprijs naar huis. De finalisten in de categorie Bands – Noshie, Sesame, Fosvor, Carina & The Jetsetters en L’orne – mochten een dag later, op zaterdag 21 september aan de slag in Theater Zuidplein. Na een energieke finale mocht L’orne de Juryprijs in ontvangst nemen. Fosvor werd uitgeroepen tot de Publieksprijs winnaar. De finalisten in beide categorieën moesten in 20 minuten de jury en het aanwezige publiek overtuigen met hun optreden. De act die de meeste tickets op zijn naam wist te verkopen won de Publieksprijs.

De winnaars in de categorieën Hiphop en Producer werden eerder al op donderdag 19 september bekend gemaakt. Dominál won de Juryprijs bij Hiphop en Braidy won de Publieksprijs. Bij Producer won Faffi de Juryprijs en ging Jessin er met de Publieksprijs vandoor.

Singer/Songwriter Juryprijs winnaar Hana Fatur en Publieksprijs winnaar Lindi

 

Bands Juryprijs winnaar L’orne en Publieksprijs winnaar Fosvor

 

De Singer/Songwriter jury bestond uit Enoma Amayo, Marcel van As en Charl Delemarre. Zij hadden het volgende over de winnaar te zeggen:

Voelt als een warm bad op een winterse dag. Dit was de act met de kleinste bezetting, maar met het grootste effect.”

Hana Fatur
Hana Fatur is een 23-jarige Singer/Songwriter. Haar liedjes draaien om thema’s als melancholie, natuur en eenzaamheid, wat resulteert in gevoelige en tekstgerichte nummers. Hana haalt inspiratie uit verschillende kunstvormen zoals poëzie, schilderijen en fotografie. Haar werk is een mozaïek van momenten die zich voor haar ogen ontvouwen en de vertaling van haar innerlijke emotionele onrust. Tegenwoordig treedt ze solo op in Nederland en Slovenië en werkt ze aan haar debuut ep, die gepland staat voor release in 2024.

Singer/Songwriter Juryprijs winnaar Hana Fatur

 

Bij Bands bestond de jury uit Dennis Wechgelaar, Githa Biekman en Thom Lich.

De band slaat een brug tussen hedendaagse kunst, diepe emotie van een generatie en de jaren ’90 met overtuiging. Veel dynamiek en een volwassen sound” aldus de jury.

L’orne
De sirenen uit Rotterdam genaamd L’orne zingen liederen rechtstreeks vanuit de ether. Ze mijmeren over het verdwalen in dromerige, met mos bedekte bossen, het uit het oog verliezen van de mistige diepe zee voor je en de steeds groeiende ruis in je hoofd. L’orne fluistert in je oor, zachtjes wiegend in slaap, net voordat ze een storm oproepen die groot genoeg is om je droom te veranderen in een luidruchtige nachtmerrie. Het viertal, visueel bijgestaan door het niet zo geheime vijfde lid Rasmi Bolk, creëert dynamische nummers die schommelen tussen slowcore, noiserock, postrock en shoegaze.

Jurprijs winnaar Bands – L’orne

 

Prijzenpakket
De finalisten krijgen sowieso een gage van € 320,- per persoon (tot max. 6 personen) voor hun optreden. Daarnaast ontvangt de 1e prijswinnaar in elke categorie een geldprijs van € 1000,- , een masterclass op maat en een begeleidingstraject met een professional naar keuze. De winnaars treden daarnaast zo mogelijk op tijdens het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland 2025 in Rotterdam en worden genomineerd voor de Rotterdam Music Awards in de categorie De Belofte 2024. De publieksfavoriet ontvangt een geldprijs van € 250,-.

Ook krijg je als winnaar en als publieksfavoriet een jaarabonnement voor Meet The Pro-sessies voor twee personen. De prijzen en gages worden mogelijk gemaakt door Sena Performers, de hoofdsponsor van de wedstrijd.

Social media
Wil je op de hoogte blijven van al het nieuws rondom de Sena Performers Grote Prijs van Rotterdam 2024? Volg de GPR dan op Instagram en Facebook voor updates en exclusieve content!