Zoals de waard is vertrouwt hij zijn gasten. In dit geval ging het spreekwoord helemaal niet op. Mopperatchi is het Rotterdamse Talent van 2013. Het leek wel alsof de jonge mc vanuit stof ten tonele kwam. Zijn eerste nummer dat mij opviel was Ik Moest Komen (geproduceerd door DJ Master D), dat was ongeveer zes maanden geleden.
Vervolgens kwamen er covers van Migos featuring Drake – Versace en Kanye’s – Black Skinhead. Zijn flow en rijmschema’s doen me denken aan de YMCMB groep van Lil Wayne. Verder hoor ik invloeden van Biggie. Zijn eerste clip Wij Zijn Niet The Same laat direct zien dat hij een artiest is die gekomen is om te blijven.
https://www.youtube.com/watch?v=uuRLfBEjtoA
Mopperatchi – Wij Zijn Niet The Same
Ik zou de jongen niet zijn die ik ben als ik niet zo brutaal was om Mopperatchi te lokaliseren en eisen om een dagje met hem op te trekken. Rotterdam is niet al te groot en via een tussenpersoon ben ik in contact gekomen met Mopperatchi.
Onze meeting vond plaats in een eetcafé in de binnenstad en wat mij direct opviel, is dat Mopperatchi eigenlijk een doodnormale jongen is met een echte personality. We slaan het gedeelte over van “Hoi ik ben YMP en ik ben een fan.”, dat staat niet goed op mijn CV natuurlijk. Mijn eerste vraag aan hem is “Waarom rap jij en wat is je drive?” Onder het genot van en Fanta voor hem en een baco voor mij antwoordt Mopperatchi uit volle borst dat hij eigenlijk al vanaf zijn 15e levensjaar bezig is met teksten schrijven maar nooit serieus genomen werd. Zijn achterban zei: “Moppe, doe het!” en hij deed het. Nu zal hij niet stoppen tot hij de top haalt. We filosoferen over het leven en over de huidige hiphop scene. Zoals ik de hiphopscene bekijk, ziet hij het niet. Hij denkt in kansen, ik denk in gebreken. Onze meest interessante discussie gaat over creativiteit. Mijn eindconclusie is dat er weinig artiesten hedendaags zijn, die echt creativiteit brengen. Wanneer de rappers in de states zich niet vernieuwen doen de rappers het hier ook niet.
Na het discussiëren, filosoferen en op zijn Rotterdams ouderwets lullen hoor ik beats en freestyles, dit gebeurt onderweg naar huis. Ik ben impressed en kan niet wachten op het vervolg. Mopperatchi heeft recentelijk de BoomDox cypher gewonnen en zal op het BoomDox Festival optreden. Hou deze rijzende ster in de gaten voordat de buitenaardse wezens zijn buitenaardse lyrics erkennen en hij vanaf zijn toekomstige troon de Nederlandse hiphop scene regeert.
“Erken jong talent want zij zijn de toekomst.”
YMP
YMP is een dichter/lyricale woordsmid, 25 jaar geleden geboren en getogen in Rotterdam. Ik ben gaan dichten, omdat ik zeer negatieve ervaringen wist om te zetten in positieve gebeurtenissen. Ik schreef ouderwetse brieven en toen werd mij verteld dat het pure poëzie was. Daar ben ik op gaan voortborduren en dat heeft geleid tot: YoungMichkeshPoemshit (YMP). Deze naam is eigenlijk een samenvoeging van alle bijnamen die ik kreeg in m’n leven. De eerste bijnaam was Young Mich, een neef gaf me de naam Kesh, Poems is wat ik schrijf en dat is mijn shit. Wil je me beter leren kennen check dan mijn blog.
