Succesvolle singer/songwriter avond in Muziekcentrum The Box

muizkant van ohllandDe eerste deelnemers hebben vrijdag 12 april opgetreden in Muziekcentrum The Box in Katwijk voor de competitie Muzikant van Holland. Vier singer/songwriters uit Noord- en Zuid-Holland streden voor een plek in de finale. Leidenaar Rémon Beeftink en Noordwijker Mark Verweijmeren hebben de jury het meest weten te imponeren, wat hen een plaats in de finale op zaterdag 25 mei opleverde.

Rémon Beeftink mocht na een beladen lichtshow, die bepaalde wat de volgorde was van het spelen van de deelnemers, het spits afbijten. Dit deed hij met zijn liedje Arise, waar hij met zijn gitaar het publiek direct voor zich gewonnen had. De grootste indruk maakte hij echter toen hij voor zijn tweede liedje besloot om zichzelf op de piano te begeleiden, in plaats van zijn vertrouwde gitaar. Dit heeft ervoor gezorgd dat de jury er niet omheen kon, om hem te selecteren voor de finale.

De andere plek in de finale was voor Mark Verweijmeren, die met een emotioneel liedje over een relatie die nog geen week geleden was uitgegaan, het publiek betoverde. Wat het optreden nog bijzonderder maakte, was dat Mark dat liedje diezelfde middag geschreven had. De emoties die bij hem loskwamen tijdens zijn optreden, waren duidelijk zichtbaar. Een muzikant en verhalenverteller in hart en nieren! Helaas hadden twee singer/songwriters minder geluk, namelijk de Noordwijker Paul Vermin en de enige vrouw van de avond: Jeanine van der Stouw. Het liedje Noordwijk van Paul Vermin was onder veel mensen uit het publiek al bekend, wat een leuke interactie teweegbracht. De uit Strijen afkomstige Jeanine van der Stouw heeft het ook nét niet gehaald. Voordat Jeanine met haar optreden begon, vroeg ze aan het publiek wie er allemaal een hond had. Vervolgens vertelde zij het verhaal over het verlies van haar hond, waarna ze met haar liedje het verhaal nog meer kracht bijzette.

Op vrijdag 26 april zijn de volgende optredens in Muziekcentrum The Box voor de Muzikant van Holland. Op deze avond zullen zes singer/songwriters strijden voor wederom 2 plaatsen in de finale. De singer-songwriters die op deze avond zullen optreden zijn: Koert Witteman, Ed Citroen, Ingrid Mooij, Darryl Kense, Frank Doesburg en de Rotterdamse KOOS.

Extra informatie
Datum: Vrijdag 26 april
Locatie: Muziekcentrum The Box, Valkenburgseweg 50, Katwijk
Aanvang: 20:00 uur
Entree: gratis

Voor meer informatie bezoek je de de Facebook pagina en de website van de Muzikant van Holland.

Interview: 010 Popproject

010popprojectBinnenkort heeft Rotterdam er een nieuw, middelgroot podium bij met een open programmering. Lokale, regionale, nationale en internationale bands kunnen er optreden, al ligt de focus op lokaal talent. Verder kunnen jongeren die ambities hebben om cultureel ondernemer/organisator te worden hier ervaring opdoen. De Popunie sprak met de organisatie van 010 Popproject!

Wie zitten er achter het 010 Popproject en hebben jullie ervaring met het runnen van een poppodium?
Het 010 Popproject is een initiatief van Bernd van Buuren en Marijn Schotte. Verder werken er momenteel al enkele tientallen andere mensen aan mee waaronder Leen Steen; de beoogd artistiek leider en hoofdprogrammeur. Bernd komt uit de elektronische muziek scene en heeft op verschillende plaatsen feesten georganiseerd; o.a. in Waterfront. Ook heeft hij in het verleden een pand beheerd Spoor1 genaamd, waar gedurende 4 jaar feesten en evenementen werden georganiseerd. Bernd is ex werknemer bij o.a. WATT en De Nieuwe Oogst. Marijn komt uit de punk scene en speelt zelf in een band. Leen is ex programmeur van Boogje 1 en Exit en ex werknemer van De Vlerk, Nighttown en Waterfront.

Wat houdt 010 Popproject precies in?
Het 010 Popproject is een onafhankelijk poppodium in oprichting bedoeld voor de alternatieve underground in de ruimste zin des woord; van elektronische muziek als house, drum&bass en dubstep tot hiphop, punkrock, pop en metal. We gaan in september open op de Vijverhofstraat 10-14, in een van de hofbogen waar ooit een discotheek genaamd Spaceballs zat.

Waarom moet 010 Popproject er komen?
Allereerst omdat Rotterdam een schreeuwend tekort heeft aan plaatsen waar lokale bands kunnen optreden.

Ten tweede omdat er teveel echt gave tourende bands uit alle windstreken zowel aan Rotterdam als aan heel Nederland voorbij gaan.

Ten derde omdat ook bands uit andere regio’s te weinig in Rotterdam spelen. Dat heeft weer als gevolg dat Rotterdamse bands op achterstand komen te staan vanwege het feit dat je als band uit deze stad niets terug kan doen voor een band uit een andere stad die een optreden voor je heeft georganiseerd.

En last but not least omdat het 010 Popproject in tegenstelling tot bijvoorbeeld het Popkantoor en alle zalen die de afgelopen jaren op hun bek zijn gegaan echt een initiatief vanuit de scene is.

Jullie schrijven in het persbericht in te zetten op meer kleine podia in Rotterdam, hoe willen jullie dat realiseren? Wat wordt de rol van het door jullie te ontwikkelen podium bij de Hofboogjes daarin?
We willen dat onze club het ontbrekende platform wordt voor opkomend muzikaal talent. Een plek voor ontmoeting en ontwikkeling voor zowel programmeurs, dj’s als artiesten. Daarnaast hopen we dat het ooit een onderdeel gaat worden van een keten van kleine clubs die onderling samenwerkingsverbanden onderhoudt. Een keten die ervoor zorgt dat er elk weekend in ieder denkbaar muziekgenre iets te beleven valt en op steeds variërende plaatsen.

Hoe gaat het podium heten?
Er zijn al duizenden namen de revue gepasseerd maar er is nog niet beslist wat het wordt. We hebben er een wedstrijd van gemaakt; als we de naam kiezen die jij verzint krijg je een jaar lang gratis toegang.

Welke genres gaan jullie programmeren en komt er ook dance programmering?
Zoals gezegd staan we open voor elk denkbaar genre hoewel onze focus ligt op de alternatieve stromingen. We gaan zeker drum & bass en Techno avonden organiseren, maar ook los op o.a. punk tot eclectische pop. We willen een plek zijn waar alle muziekliefhebbers en muzikanten zich thuis voelen.

Helaas is 010 Popproject niet door naar de volgende ronde van het Stadsinitiatief. Wat zijn hiervan de consequenties voor jullie? Is de opening toch in september?
Als we het Stadsinitiatief hadden gewonnen waren we jarenlang onafhankelijk geweest van wat voor subsidie dan ook. Nu moeten we die toch aanvragen. Maar we waren hier op voorbereid en de aanvragen zijn zo goed als klaar. Verder willen we zoveel mogelijk via crowdfunding financieren en alles zo goedkoop mogelijk doen, daardoor blijven we laagdrempelig. We willen bewijzen dat je geen miljoenen nodig hebt om een leuke tent op te richten. Met veel goodwill van publiek, samenwerken, positieve mensen, wat medewerking van de ambtenarij, een paar sponsors en heel veel inzet kom je er ook.

Hoe zorgen jullie ervoor dat dit nieuwe podium niet net zoals voormalige podia van vergelijkbare omvang (Exit, Heidegger, Waterfront) ten onder gaat?
Doordat onze programmering en opbouw niet vanuit één visie voortvloeien maar bestaan uit samenwerkingen van veel creatieve mensen en organisaties, groeit iets wat niet gerealiseerd kan worden d.m.v. geld maar vanuit passie, liefde en het gemis van ’een goed podium’. We willen ons zo onafhankelijk mogelijk opstellen. Wij hoeven hier geen dikbetaalde baan aan over te houden en we werken verder zoveel mogelijk met vrijwilligers. Verder zijn onze vaste lasten laag en voeren we een programmering met een laag risico.

Hoe en door wie zou het ‘gat’ tussen Rotown en Ahoy in het podiumcircuit opgevuld moeten (of kunnen) worden als het aan jullie ligt?
Wat ons betreft gaat Rotterdam zich nu allereerst focussen op de basisvoorzieningen; kleine podia waar lokaal talent kan optreden, betere en meer voorzieningen op het gebied van oefenruimtes en stimuleren van meer samenwerking tussen muzikanten en hun publiek. Daarna kan men gaan denken aan wat grotere podia, maar zorg a.u.b. eerst dat die basis  gelegd wordt en ga niet klakkeloos alleen op de zogenaamde expertise van de professionals af. Dat dit gat deels door ons podium opgevuld zal worden zal blijken, dat Rotterdam er baat bij heeft is een ding dat zeker is.

Wat wordt jullie positie ten opzichte van het Popkantoor (indien het er gaat komen)?
We zitten aan de andere kant van de stad en we hebben niet direct iets met het Popkantoor te maken. Wij willen bands uit de lokale scene programmeren samen met bands en acts die nu niet alleen aan Rotterdam voorbij gaan maar aan heel Nederland omdat Mojo hun ogen in hun eigen achterzak heeft. Waar het Popkantoor de Mojo artiesten en Nederlands “famous” programmeert zullen wij het podium zijn waar de muziek speelt die men nog niet op de radio hoort en dat de oren doet openen!

Wordt de Agniesebuurt met jullie, BIRD, BAR en straks Roodkapje het kloppende hart van de Rotterdamse muziekscene?
Wat ons betreft wel en we willen heel graag met alle genoemde clubs samenwerken opdat deze buurt straks elke nacht vol loopt met muziekliefhebbers. Met Bar en Bird hebben we al nauw contact en zij zijn eveneens erg enthousiast over onze komst. Wat dit voor moois met zich meebrengt gaat iedereen in de nabije toekomst zien en horen!