Straatartiesten en straatmuzikanten gezocht!

straatmuzikantenOm op te kunnen treden in het centrum van Rotterdam heb je een zogenoemde ontheffing nodig. Deze is geldig voor een heel jaar.

Vanaf januari 2014 worden er meer ontheffingen verleend voor straatmuzikanten en straatartiesten die op gaan treden in het centrum van de stad. De reden hiervoor is dat het dagelijks bestuur het centrum wil verlevendigen. Rotterdam beschikt over veel muzikaal talent. Er worden in totaal 50 ontheffingen voor straatmuzikanten verleend, waarvan 45 voor individuen en vijf voor groepen. Ook worden er volgend jaar 50 ontheffingen verleend voor straatartiesten. Hiermee hoopt de gemeente op een divers aanbod van straatartiesten en muzikanten.

Inschrijven
Als je enthousiast bent om te gaan optreden, kun je je inschrijven. Daarvoor moet je verschijnen bij het deelgemeentekantoor met legitimatiebewijs. De inschrijving is gratis. Het deelgemeentekantoor is gevestigd op het Stadhuisplein 30, tweede etage.

Criteria als uitstraling, technische vaardigheden, frequentie en instrument zijn belangrijk voor het verlenen van de ontheffing. In de maand januari horen de mensen die zich hebben aangemeld of zij mogen optreden.

Voor meer informatie klik je hier.

Internet is de vroegere ’talk of the streets’

mich simonArtiest worden of artiest zijn wordt vaak omschreven als keihard werken en veel voor weinig. In grote lijnen is dat waar, maar er zijn natuurlijk ook goede kanten aan verbonden. Wat kun je nou allemaal doen om als artiest gehoord te worden en wat zijn nou de hotspots om gezien te worden?

Hedendaags zijn er veel instanties die artiesten kunnen helpen bij het starten van hun carrière. Denk aan de Popunie, Music Matters en Codarts. Vaak vergeet men dat de artiesten van tien a twintig jaar geleden deze mogelijkheden niet of in mindere mate hadden. In eerste instantie waren zij afhankelijk van hun image op straat. Elke grote artiest van nu is begonnen op de straat. Het maakt dan niet uit of je een rapper bent, een zanger of een dj. Elke vorm van kunst is klein begonnen.

Het internet maakt het hedendaags mogelijk dat artiesten van de ene op de andere dag bekend worden. Het beste Nederlandse voorbeeld hiervan is Esmee Denters, die via YouTube een wereldwijde sensatie is geworden. Is het dan zo makkelijk om bekend te worden via het internet? Nee, natuurlijk niet. Je hebt talent en een dosis geluk nodig. Wat het internet wel doet is dat je als artiest in een uur een veel groter publiek kunt aanspreken dan wat men vroeger bereikte in een week flyeren.

Artiest worden of artiest zijn is en blijft moeilijk. Talentenjachten als de Grote Prijs Rotterdam, het Open Podium en Verzet je Zinnen maken het mogelijk voor lokale artiesten om gezien en gehoord te worden. Wat je als opkomende artiest nooit mag vergeten, en dit heb ik zelf geleerd van de old schoolers, spreek en treed op voor je eigen buurt want als zij niet achter je staan en zich niet kunnen identificeren met je, kan niemand in de wereld dat en wordt het heel moeilijk om door te breken als artiest. Het grote geluk hiervan is dat je altijd nog kunt verhuizen naar een andere wijk.

YMP

YMP is een dichter/lyricale woordsmid, 25 jaar geleden geboren en getogen in Rotterdam. Ik ben gaan dichten, omdat ik zeer negatieve ervaringen wist om te zetten in positieve gebeurtenissen. Ik schreef ouderwetse brieven en toen werd mij verteld dat het pure poëzie was. Daar ben ik op gaan voortborduren en dat heeft geleid tot: YoungMichkeshPoemshit (YMP). Deze naam is eigenlijk een samenvoeging van alle bijnamen die ik kreeg in m’n leven. De eerste bijnaam was Young Mich, een neef gaf me de naam Kesh, Poems is wat ik schrijf en dat is mijn shit. Wil je me beter leren kennen check dan mijn blog.