Popunie Music Support Zuid-Holland: Festival Musouk @ Delft

Musouk-2013-slangenbezweerder-IIHet gratis toegankelijke Festival Musouk staat zaterdag 29 juni as. voor de tweede keer op de Markt in Delft. Een multiculturele parade vol muziek, dans, theater & workshops trekt voorbij. Het publiek kan volop proeven, snuffelen, luisteren, kijken en meedoen.

Musouk heeft dit jaar een spetterende line-up. Behalve voor grote bands is er ruimte voor Nederlandse muzikanten met een internationale carrière en voor wereldsterren die in Delft wonen. De acts worden op twee muziekpodia en in rijk versierde tenten gepresenteerd.

De Cubaanse levende legende Adalberto Alvarez y su son is al meer dan 40 jaar een vernieuwer binnen de traditionele son-muziek. Zijn arrangementen zijn speels, frivool en uiterst dansbaar. Eddy & The Ethiopians laten je het vuur uit de sloffen dansen met een heerlijke meltingpot van Ethiopische en West-Afrikaanse muziek, funk, hiphopgrooves en freejazzimprovisaties. Orchestre Partout bestaat uit muzikanten uit 9 verschillende landen, vluchtelingen die elkaar in een asielzoekerscentrum ontmoetten.

Maite Hontelé woont sinds een aantal jaren in Colombia waar de hoogblonde salsatrompetiste een van de meest vooraanstaande muzikanten in de latinscene is. Ze is inmiddels zo’n fenomeen dat ze niet meer rustig over straat kan. De eveneens Nederlandse flamencogitarist Tino vd Sman, geboren en getogen in Nootdorp, vestigde zich jaren geleden in Sevilla waar hij tot de de top-50 flamencogitaristen wereldwijd wordt gerekend. Daarnaast woont iemand als Pandit Ashok Patak, grootmeester op de Indiase sitar al jaren in Delft. Hij maakt deel uit van een lange Noord-Indiase klassieke muzikale traditie die teruggaat tot de 12de eeuw. In 1984 heeft hij in Delft een academie voor Indiase muziek opgericht. En ook de Congolese Lwela woont in Delft. Als een moderne troubadour geeft hij zijn eigen invulling aan het begrip singer/songwriter. Begeleid door Delftse muzikanten bezingt hij het leven.

PromoMaiteGrande1
Maite Hontelé

Tijdschema

Maanvis podium
12:45 Orchestre Partout (world)
14:00 Burundi drummers & dansers
15:00 Tinges (Soedan)
16:15 Adalberto Alvarez (Cuba)
18:00 Maite Hontele (Colombia/NL)
19:45 Eddy & the Ethiopians (Ethiopië/NL)
21:00 Rusty Beat Club (NL)

WMC podium
12:00 Nozomi Fuwara (Japan)
12:15 Tai Chi & Kung Fu (China)
13:30 kinderdansgroep (Ecuador)
13:45 Martial Arts (China)
14:30 Pandit Ashok Pathak (India)
15:30   kinderdansgroep (Ecuador)
15:45 Lwela (Congo)
17:15 Abdi Baadil (Somalië)
19:00 Seb-i Aruz (Turkije)
20:30 Trio Tino van der Sman (Spanje)

Busganga theater
12:30 Jeugdtheater (NL)
13:00 Rik Vuur (NL)
14:30 Teatro Munganga (Brazilië)
15:30  Jeugdtheater (NL)
15:00 Rik Vuur (NL)
16:15 Teatro Munganga (Brazilië)
16:45 Rik Vuur (NL)

Samenwerking WMC
Festival Musouk wordt georganiseerd door Maanvis Producties en verschillende migrantenorganisaties in Delft, verenigigd in de WMC (werkgroep migranten communicatie). Deze samenwerking heeft een bijzondere programmering opgeleverd. Zo is de beroemde Somalische zanger Abdi Baadil, woonachtig in Duitsland, uitgenodigd. De band Tinges laat in ‘Songs of the Nile’ de culturele rijkdom van Soedan horen. Seb-i-Aruz presenteert originele Turkse Soefimuziek en -dans. De Chinese vereniging geeft een kung-fu demonstratie en de Burundese vereniging komt met vijftien Burundi Drummers en dansers, beroemd om de spectaculaire wijze waarop ze hun drums dragen (op het hoofd) en hun hoge sprongen.

Extra informatie
Datum: Zaterdag 29 juni
Locatie: Markt, Delft
Aanvang: 12:00 uur
Entree: gratis

Festival Musouk wordt mede gefinancierd door Popunie Music Support Zuid-Holland

Voor meer informatie bezoek je de website van MaanVis Producties.

 

Nationale finale van Global Battle of the Bands met twee Rotterdamse acts

header-gbobWie vertegenwoordigt Nederland in ’s werelds grootste band battle? Flow&Co, Über-Ich, June Noa, Kern Koppen, Fexet, Half Way Station, The Cosmic Carnival en Daybroke staan zaterdag 29 juni in de finale van Global Battle of The Bands (GBOB) The Netherlands. De winnaar staat de volgende dag op de Jupiler Stage van Parkpop en vertegenwoordigt Nederland in de internationale finale in Thailand.

Op zaterdag 29 juni, de dag voor Parkpop, staan de finalisten op de Grote Markt Den Haag om iedereen omver te blazen met hun optredens. Er staat immers veel op het spel: de winnaar van GBOB The Netherlands speelt zondag 30 juni op Parkpop. Daarnaast vertegenwoordigt de winnaar Nederland tijdens de internationale finale in januari 2014 in Thailand. Hier strijden 37 landen om de mastertitel Best New Band in the World. Daarnaast bestaat de hoofdprijs uit 100.000 USD aan marketinginspanningen èn een plaatopname met een internationale producer naar keuze.

De finalisten die op zaterdag 29 juni op de Grote Markt optreden zijn rapformatie Flow&Co, experimentele popband Über-Ich (winnaars van De Grote Prijs van Nederland). Pop/rockband Daybroke, psychedelisch folkrockkwartet Half Way Station, Haagse punkrockers Fexet, hiphop act Kern Koppen, soulzangeres June Noa en rock & roll sensatie The Cosmic Carnival. Alle acts strijden met een set van tien minuten voor de spot op Parkpop, de felbegeerde titel en het ticket naar Thailand.

Tijdschema
19:00 Kern Koppen
19:25 June Noa
19:50 Fexet
20:15 The Cosmic Carnival
20:40 Half Way Station
21:05 Daybroke
21:30 Über-Ich
21:55 Flow&Co

Jury
Menno Timmerman, de man achter het succes van Ilse de Lange, heeft de jury samengesteld. Hij zal samen met Michel Schoots (drummer van Mala Vita en Urban Dance Squad, producer van onder meer Racoon, Van Dik Hout, Kane en Ilse DeLange) en Llewy Is Sel (voormalig frontman en rapper/gitarist van de band Relax) de winnaar selecteren. Menno Timmerman neemt daarna de winnaar onder zijn hoede en coacht de band vijf maanden lang voor de World Finals in Thailand.

Extra informatie
Datum: Zaterdag 29 juni
Locatie: Grote Markt, Den Haag
Aanvang: 19:00 uur
Entree: gratis

Voor meer informatie bezoek je de website van Parkpop.