Popunie Live act Wolf In Loveland en Mark Lotterman naar Capsloc

Lotterman2Adres2Het is nu nog volop zomer, dat kun je wel zien aan de regen die buiten je barbecue roestig klettert, of misschien druipen de lamellen op dit moment juist smeltend langs je ramen. Hoe dan ook, CAPSLOC kijkt alvast verlangend voorbij augustus, want september kent in ieder geval één zwoele zomeravond die je niet mag missen! Het is er één waar je bij moet zijn geweest en waar je niet voor op een zompig festivalterrein hoeft rond te banjeren.

CAPSLOC start de zinderende septemberprogrammering in stijl en geheel Rotterdams, met twee juweeltjes uit de Maasstad: Mark Lotterman en Wolf In Loveland!

Mark Lotterman is een singer/songwriter uit Rotterdam, zou je kunnen kennen van DWDD of misschien zag je hem vorig jaar wel optreden in Paradiso of dit jaar tijdens het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland op de Sena Talent Stage (powered by Popunie Live). Hij had het druk: optredens in de UK, Duitsland, Luxemburg en afgelopen lente trad hij 17 keer op in Canada. Zijn liedjes zijn rauw en verhalend, improvisatie en variatie is de kern van elk optreden. Marks verhalen zijn banaal, ontroerend, komisch en triest: een hittegolf met kippenvelgarantie.
Genre: Americana, klinkt als: Johnny Dowd, Bob Dylan, Jim White.

Wolf In Loveland is een van de meest opvallende nieuwkomers in de Rotterdamse popscene. De formatie won vorig jaar de Grote Prijs van Zuid-Holland en heeft inmiddels een levendige gemeenschap aan opkomende muzikanten om zich heen gebouwd. Drijvende kracht achter het collectief is Jan Minnaard, singer/songwriter. Fraaie harmonieën gaan gepaard met kleurrijke arrangementen. Wolf in Loveland presenteerde in maart 2013 het debuutalbum Wolf in Loveland. Later dit jaar gaat de band in het kader van Stage Europe Network naar IJsland en staan ze op Westerpop in Delft. Ook kun je deze band dit jaar tegenkomen op het rondreizende muziekfestival de Popronde.
Genre: Folk, klinkt als: Neil Young, Bob Dylan




Wolf In Loveland is in 2013 één van de tien uitverkoren Popunie Live acts, die een jaar lang in het zonnetje gezet worden ter promotie en ter stimulering van hun carrière. In dit kader heeft de act bovenstaande Re:VERSION clip opgenomen en waren ze onder andere te zien op Metropolis. Bekijk alle Popunie Live artiestenprofielen hier.

Extra informatie
Datum: Zaterdag 7 september
Locatie: CAPSLOC, Pelikaanweg 3, Capelle aan den IJssel (drie minuten loopafstand van metrostation Capelle centrum)
Aanvang: 20:30 uur
Entree: 6,50 euro (voorverkoop) / 8,50 euro (deur)

Voor meer informatie bezoek je de website van CAPSLOC.

Hausmagger

hausmaggerHet Onderste Uit De Man
cd-album
Nederlandstalige rock

Nineties kids opgelet: een oude bekende van ons is terug met een nieuw album en tourt door Nederland. Het gaat om Theo “Rembo” Wesselo. Vroeger maakte hij furore in Villa Achterwerk, nu voedt hij ons op met Hausmagger – minstens zo droog, alleen met de jaren wijzer geworden. Die droge wijsheid is te horen op het tweede studioalbum Het Onderste Uit De Man.

Rotterdam ligt niet in Duitsland, maar er bestaat wel degelijk zoiets als Duits met een Rotterdams accent. Mittag Auf Diesem ScheissTerras is zoiets wat je zingt voor een meisje, terwijl je zo dronken bent dat je geen idee hebt van hoe het klinkt. En het maakt niet uit, want wie weet werkt het nog ook. Voor Hausmagger werkt het in ieder geval wel. Het klinkt bezopen en overtuigend tegelijk. Als de intro voorbij is gaat het album verder in het Nederlands – met natuurlijk dat Rotterdamse accent.

Dagelijks doen mensen moeite om zich te uiten zonder verkeerd begrepen te worden. Cultuurverschillen, seksuele geaardheid, handicaps enzovoort liggen allemaal wat gevoelig. Hausmagger gaat als een stoomwals over deze hobbelige weg heen. Alles mag gezegd worden, want het is nou eenmaal wat het is. Zo illustreert Fijne Vent het herkenbare beeld van een homoseksuele vriend of kennis die niet gewoon op mannen valt, maar volledig voldoet aan het nichterige stereotype. Desondanks mogen we hem wel, want het is geen kwaaie. Velen denken het, Hausmagger zegt het. Ook hetero’s ontkomen niet aan de lekker rechtlijnige gedachtegang. Verschillende kanten van relatieproblemen of juist seksuele fantasieën zoals in Shit Wat Ben Je Nat.  Met K-K-K zal menig luisteraar zichzelf weer betrappen op zijn eigen bekrompenheid. “Het liedje zal wel over racisme gaan.” Nou, niet dus. Het gaat over een wildebras genaamd Karolien.




Hausmagger – Slot

Muzikaal past Hausmagger zo in een Tarantino-film, alleen doen de vocalen van Theo soms denken aan een Rotterdamse Rammstein; diep gestemd met veel lucht. De muziek begeleidt vooral de tekstuele inhoud, waardoor het iets filmisch heeft en zich niet makkelijk in een rock-hokje laat plaatsen.

Wie ergens mee zit kan in therapie gaan of gewoon even luisteren naar Het Onderste Uit De Man. Het kan namelijk zijn dat je gewoon een tekort hebt aan Rotterdamse nuchterheid. Hausmagger legt met een doorgeleefde hijgstem de vinger op verschillende zere plekken. Mensen maken het leven ingewikkeld, Hausmagger maakt het weer simpel. Ze benoemen problemen; zoeken het conflict op, want je kunt er wel omheen draaien, maar het is zoals het is.

Crevan Toonder