Noteer alvast in je agenda: zaterdag 13 april, Jazz & Beyond in Jazzpodium DJS in Dordrecht. Niet te missen! Jazz & Beyond zal in het teken staan van The JB`s. Deze groep was in de jaren `70 de backing band van o.a. James Brown en Lynn Collins.
Alex Siegers & The PayBack is een gelegenheidsformatie van gelijkgestemde funk liefhebbers uit de Nederlandse funkscene. Denk aan de vette funkgrooves van nummers als James Brown’s Sexmachine, Cold Sweat en de Lynn Collins dance … classic Think. The JB’s waren de strakste band binnen de funk-soul scene in de jaren ‘60 en ‘70. De begeleiders van James Brown hebben vele funkgrootheden opgeleid zoals o.a. Bootsy Collins, Maceo Parker, Bobby Byrd en Fred Wesley. Ook brachten zij gedurende deze periode regelmatig solo materiaal uit. Alles natuurlijk duidelijk overgoten met de groove en funk van de Godfather of Soul.
Alex Siegers beschikt over een geheel eigen maar soulvolle stem. Mede omdat hij ook percussionist is weet hij de stijl van James Brown perfect te pakken. Sinds jaar en dag staat Alex op het podium maar zijn grootste successen tot nu toe boekte hij met de Utrechtse band Nancy Works On Payday. Met deze band maakte hij een album dat geproduceerd is door Allen Toussaint in New Orleans. Jan Kooper speelde als saxofonist bij onder andere Doe Maar, BLØF, Anouk en Sister Sledge. In de jaren tachtig en negentig was hij bandleider van de fusionband Coopertest en lid van The Sinister Project. In 1992 won hij met The Sinister Project de Heineken Crossover Award.
Tegenwoordig is hij naast Doe Maar vooral druk met zijn eigen project King Kooper. De band bestaat verder uit leden van top formaties uit de hedendaagse soul scene zoals Tim den Heijer (gitaar) van Euro Cinema, Luca Giordano (gitaar) van Rare Groove Orchestra, Ton van der Kolk (bas) en Phil Martin (drums) van o.a. The Soul Snatchers , Bert Boeren (trombone) van o.a. Anouk en Cees Trappenburg van o.a. I’ve Got The Bullets (trompet).
Jazz & Beyond brengt iedere tweede zaterdag van de maand een live programmering en dj naar Dordrecht die jazz en aanverwante stijlen als funk, soul, afrobeat, latin en pop mixen. De muziek is voor jong en oud, maar om voor de jongen mensen de drempel laag te houden is de entree prijs tot 25 jaar slechts 3,50 euro.
Extra informatie
Datum: Zaterdag 13 april
Locatie: Jazzpodium DJS, Grote Kerksplein 1, Dordrecht
Aanvang: 22:30 uur / Deur Open: 21:30 uur
Entree: 7 euro / 3,50 euro tot 25 jaar
Voor meer informatie bezoek je de website van Jazz & Beyond.