Een catchy alineaatje

mingIk weet dat het de cool thing to say is, maar het is waar; vrij zelden kijk ik tv (echt maar heel soms) en dan zap ik natuurlijk al snel langs zo’’n op-zoek-naar-het-idool-met-de-beste-voice-en-het-meeste-talent-programma. Met de camera gericht op hun smoeltjes, zeggen de geïnterviewde auditanten steevast dat ze meedoen omdat, `Het me wel leuk lijkt een popster te zijn!`

Ik knipper elke keer weer even een paar keer verbluft met mijn ogen. De mensen, want de auditanten zijn gewoon mensen zoals iedereen, willen popsterren zijn. Wat een absurde droom! Ik zie ze al aankomen, bij de Kamer van Koophandel, “Goedemiddag, ik wil graag als ZZP-er aan de slag. Mijn beroep is sinds mijn deelname aan het programma op-zoek-naar-het-idool-met-de-beste-voice-en-het-meeste-talent: Popster.”

Weet je wat mij leuk lijkt? Het lijkt mij leuk om columnist te zijn! Ik zou dat denk ik wel durven zeggen met een camera op mij gericht. Ik wil zeker auditie doen bij De Columnist van Holland!

En als ik dan door ben naar de liverondes en in de spannende race terecht kom – die uiteraard gevolgd wordt door miljoenen kijkers – vervul ik wekelijks de schrijfopdrachten alsof m’n leven ervan afhangt. Zenuwachtig ontvang ik de kritieken van de jury. De jury bestaat uit schrijvers van wie ik geen boeken in de kast heb staan en nooit een column lees. Aan het einde van elke zenuwslopende aflevering hoop ik vurig dat het publiek op mij stemt. Tegelijkertijd wens ik dat er ongegeneerd negatief getwitterd wordt over mijn concurrentie, dat is namelijk beter voor mij. Wie weet ga ik wel winnen! Wie weet! Ben ik straks dé Columnist van Holland.

Nou weet ik wel zeker dat De Columnist van Holland geen goed format voor een succesvol tv-programma kan zijn. Een column is namelijk niet catchy zoals een popriedeltje dat kan zijn. Ik verwacht dan ook niet dat half Nederland de tweede alinea van mijn mega populaire column gaat quoten, ook al ben ik de Columnist van Holland.

Maar goed! Het lijkt Nederland dus wel leuk om popster te zijn. Om beroemd te zijn. Om fanclubs te hebben. Om zich te kunnen aansluiten bij eerder gerezen en gevallen idolen. Ik ben blij dat men ambitieus is en daar open en bloot voor uitkomt. Het neemt niet weg dat ik verbluft met mijn ogen zal blijven knipperen als er weer eens iemand zegt dat hij popster wil worden, want ik vind het nog steeds een lastig te bevatten beroep. Toch wens ik alle popsterren in spé, heel veel succes!

Sp. 91 / Ai Ming Oei (Ming’s Pretty Heroes)

Ming is de zangeres en songschrijver van Ming’s Pretty Heroes. Met de muziek van haar album’s Ok Mr. Mix (sept 2009) en Karma (sept 2011) tourde Ming’s Pretty Heroes o.a. door Duitsland en China. Ming was winnaar van de Music Matters Award en vervulde de rol van muziek ambassadeur voor Rotterdam gedurende 2011. Tot mei 2012 tourde Ming’s Pretty Heroes met moderne dansvoorstelling Meer Ruis van Conny Janssen Danst. Speciaal voor de voorstelling werd muziek van Karma bewerkt en herschreven en verzorgde Ming’s Pretty Heroes live de muziek voor 43 shows in theaters in Nederland en Zwitserland. Naast het schrijven van de columns voor de Popunie is Ming momenteel boardmember van het Stadsinitiatief en werkt zij aan een derde album.

Popunie clipoverzicht van februari 2013

logo_CLIPOVERZICHT_webEr verschijnen doorlopend prachtige nieuwe clips van acts/bands die ieders aandacht verdienen. Voor de maand februari 2013 hebben we deze eens op een rijtje gezet en beginnen we met iets nieuws. Bekijk hier het allereerste maandelijkse Popunie clipoverzicht!




HeavyLight – Hey 
Meer info




Kreatones – A Fictional Assault
Meer info




Jon Tarifa ft. Arman Kanun – Next To Me
Meer info




Hind – Make It Count 
Meer info

http://www.youtube.com/watch?v=WbxAeqjUt9E
Hip Hop Facts – Level Up 




Ricky & The Koters – Mensen Gaan Dood 
Meer info




The Light Parade – The Eye Of The Storm 
Meer info

http://www.youtube.com/watch?v=T8ers58Z4lo
Rij12 – In Vrijheid
Meer info




Brandwerk – Fluitje Van Een Cent
Meer info