Bazar Bizar overtreft alle verwachtingen

deliktOp 12 juli 2014 beleefde kunstfestival Bazar Bizar haar zevende editie op de Charloisse Kerksingel te Rotterdam. Rond de 1.250 bezoekers kwamen deze dag naar Charlois om te genieten van het ruime aanbod aan kunst, muziek en theater.

Sinds vorig jaar heeft Bazar Bizar de belangrijke stap gezet om kunstenaars zelf de kunstmarkt te laten bouwen. “Weg met de eeuwige kraampjes!” was het motto. Dit werd zo goed ontvangen dat er dit jaar nog veel meer originele bouwwerken op het terrein stonden. Bezoekers keken hun ogen uit. Zo had Jouke Bouwhuis een torenhoog kabinet gemaakt waarin zus Beitske haar door de natuur geïnspireerde zeefdrukken en tassen kon verkopen. Bij Studio Maky kon je als vrolijke monsters op de foto en van Foekje Fleur kreeg je korting op haar kunst als je hielp haar van vodden geweven hut verder af te maken. Er was zoveel te zien dat de rondleidingen van de curieuze chaperons een welkome aanvulling waren. Of zorgden deze juist voor nog meer verwondering?

De hele dag konden bezoekers van alles beleven. Van mini theatervoorstellingen van de Kolonisten van Karton tot de spelshow van Hans op de Tocht, een absurde parodie op het Rad van Fortuin. Kinderen waren flink aan het klussen bij RepairKid, waar zij bij de kleurrijke camper van Cis Deyl afgedankte apparaten konden ombouwen tot kunst. Kleine en grote racemonsters konden met eigen blokwagens racen bij Blok op Wielen. Durfals proefden de gefrituurde sprinkhanen van Fry Before You Die.”Eigenlijk best lekker, hè?”, hoorden we bezoekers tegen elkaar zeggen.

bazar1Muzikaal begon de dag met een mooi optreden van Ventriloquism. Tapdanseres Janne Eraker en basgitarist Bruno Ferro Xavier da Silva vulden elkaar op het podium aan tot een bijzondere compositie. De Rotterdamse rap en beats van De Likt lieten het publiek flink dansen, waarna het tijd was voor Bismuth en hun experimentele electro/noise. De mannen van Disco In The Disco mochten het festival afsluiten met een zeer gewaardeerd punkrock optreden.

Na zeven jaar is Bazar Bizar nog steeds een geweldig festival en lijkt het alleen maar beter te worden. De organisatie is dan ook zeer trots en wil haar sponsors, vrijwilligers en bezoekers bedanken. Het was weer een topeditie!

Voor meer informatie bezoek je de website van Bazar Bizar.

Bazar Bizar 2014 werd mede mogelijk gemaakt door Deelgemeente Charlois, Mya – NAC cultuurfonds, Woonstad Rotterdam, Popunie Music Support Rotterdam, Gemeente Rotterdam, Stichting Bevordering Volkskracht en Deltaport Donatiefonds.

Foto’s: Jan Rijk – dutchpix.com

The Hearted

hesatrtedSorry For Apologizing
cd-album / download-album
punkrock
The Hearted Productions

Kleine bandjes worden groot. The Hearted is een jeugdige band die op uiterst volwassen manier hun werk aan de man brengt. De band is in 2011 opgericht met een visie, heeft sindsdien half Europa gezien en nu in eigen beheer een debuutplaat uitgebracht, die ze in juli vol trots in thuisstad Rotterdam presenteerden. Dat dit album een knaller zou worden kon al bijna niet meer missen. The Hearted had al veel lof geoogst bij media en jury’s en brengen nu met Sorry For Apologizing de energie van hun live shows naar de huiskamer.

Make All Mistakes is zo’n nummer dat je in de auto opzet, waarna je meteen zin krijgt in een spontane roadtrip met je gekste vrienden. De vlotte poppunk is ontzettend besmettelijk. Kayleigh van der Wijst is hoorbaar een dame met attitude. De eerste track is een warming-up met een goede spanningsopbouw en een ijzersterk meezingrefrein. De groep is zich bewust van dat laatste en doet het meezingen alvast voor.

Na vier nummers plankgas is er in het maffe intermezzo The Cockfairy Jingle een bijrol weggelegd voor niemand minder dan Morgan Freeman. Dit stukje ADHD toont aan dat The Hearted gewoon zonder kapsones doen wat ze leuk vinden. Daarna wordt het ritme weer hervat met Jack Knife – een voorbeeld van hoe Kayleigh en bassist Harvey Sengers heerlijk tegen elkaar in kunnen zingen. Hun stemmen vlechten de woorden door het instrumentale geweld heen.

http://www.youtube.com/watch?v=699tzgMfXmQ
The Hearted – Jack Knife

The Hearted speelt met iets meer agressie dan hun Amerikaanse collega’s van Funeral For A Friend of Blink-182. Dat geeft hun muziek net wat meer impact. Ze hebben misschien meer de snauwende speelstijl van een Rise Against, maar dan wel met tweestemmige elementen die hun muzikale eenheid benadrukken.

Echt ontzettend anders is de track Staring Faces. De akoestische gitaar en de rustige percussie doorbreken de drukte. Het contrast met de andere nummers wordt nog groter wanneer er een viool in het spel komt. Deze adempauze is gewaagd, echter niet onprettig. Een band die staat als een huis kan zich zoiets wel veroorloven.

Sorry For Apologizing is een debuutalbum waarmee The Hearted hun territorium verder afbakenen. De kracht zit hem in hun eenheid en vette dynamiek. Ze willen hun momentum nog lang niet kwijt en trekken deze zomer weer door Frankrijk, Duitsland en ons eigen kikkerlandje. Op 30 augustus openen ze bijvoorbeeld de zaterdag van het Delftse Westerpop – helemaal gratis. Met hun energie (en Kayleigh’s charmes) moet het geen probleem zijn om ook op die vroege middag wat harten te veroveren.