Live-verslag: ScumBash V

Begin februari heeft alweer de vijfde editie van het Rotterdamse punk rock & roll festival ScumBash plaatsgevonden. Dit festival, opgericht door Schorem Haarsnijder & Barbier bestaat sinds 2014 en is inmiddels een waar fenomeen in de Rotterdamse rock- en punkscene.

 

Deze vijfde editie heeft, dankzij de coronapandemie, even op zich moeten laten wachten, maar op zaterdag 4 februari ging het dan toch eindelijk door. Wij waren natuurlijk ook aanwezig in de RDM onderzeebootloods, waar het festival sinds haar vierde editie in 2017 plaats mag vinden, om te kijken wat voor moois Rotterdam vandaag op muzikaal gebied te bieden heeft.

Net als voorheen was ook dit jaar de dag volgepland met een diversiteit aan punk, hardcore en rock & roll. Denk bijvoorbeeld aan headliner Peter Pan Speedrock, The Toy Dolls uit de UK en Slapshot uit de US. Er is veel te beleven en al dat geweld is verdeeld over het hoofdpodium genaamd Roach, een tweede podium genaamd Maggot en een kleiner podium genaamd Leech.

Als je even een rustmomentje nodig hebt dan kan je bij diverse foodtrucks terecht voor een hapje of een drankje. En er is ook echt voor ieder wel iets te vinden. Ook was het mogelijk om je te laten tatoeëren en uiteraard was er ook de mogelijkheid om die bos krullen op je hoofd of gezicht te laten bijwerken door niemand minder dan de heren van Schorem zelf.

Uiteraard is er op een Rotterdams muziekfestival ook genoeg Rotterdamse muziek te horen. Zo was het aan The Heart Monitors om de aftrap te geven en The Shivvies spelen niet veel later een lekkere set vol met toegankelijke punkrock om de dag nog maar niet al te zwaar te beginnen.

 

Later op de dag staan daar Cenobites om de Rotterdamse psychobilly scene te vertegenwoordigen. Uiteraard staan ze daar niet alleen in want ’s avonds staan ook de oudgediende van Batmobile op de planken. Batmobile weet flink wat publiek te trekken. Daarbij wordt het ook meteen wel duidelijk dat de hal waar het Maggot podium staat toch net te klein is wanneer grotere namen als Batmobile of Toy Dolls hier staan.

Tussen de sets door is het aan niemand minder dan DJ Okkie om het publiek voor het hoofdpodium Roach te voorzien van allerlei plaatjes uit de hardere genres.

Op het hoofdpodium stond vóór Peter Pan Speedrock eigenlijk het Schotse The Exploited gepland. Helaas moest de legendarische band het optreden afzeggen vanwege aanhoudende gezondheidsklachten van zanger Wattie. Er was snel een vervanger gevonden in het Rotterdamse Disturbance. Vergeleken bij The Exploited misschien nog jonkies, maar in de Nederlandse punkscene ook een begrip.
Disturbance blijkt een prima vervanger van The Exploited te zijn. Met een gelijke sound en performance weet de band de grote opkomst al snel voor zich te winnen en staat het publiek geen seconde stil.

Het is mooi om te zien dat Scumbash ondanks het binnen halen van grote nationale en internationale namen hun roots niet vergeten en dat er op elke editie ruimte is voor kleinere en grotere namen uit het prachtige Rotterdam. Wij zijn nu al benieuwd wat de volgende editie van Scumbash gaat brengen.

Foto copyright © Jessica Santiago Lopez

De Nieuwe Lichting, On Track Agency en Popunie Live presenteren weer Rotterdamse acts op Grasnapolsky 2023

Upcoming Rotterdamse acts reizen met De Nieuwe Lichting en On Track Agency weer af naar Groningen

De Nieuwe Lichting en Popunie Live presenteren ook dit jaar weer de tofste, upcoming Rotterdamse acts op Festival Grasnapolsky. Na succesvolle team ups in 2019, 2020 en 2022, gaan we ook dit jaar door met de samenwerking! Op zaterdag 11 maart hosten De Nieuwe Lichting en On Track Agency als vanouds een podium op Grasnapolsky met een aantal artiesten, Powered by Popunie Live.

Op het programma: jazz collectief Brintex Collective, muzikaal multitalent Beau Zwart & The Fam, Rotterdamse hiphop grootheid Ruwhel & De Bigi Blues Band, veelzijdige harpist, producer en dj Ranie Ribeiro en de mysterieuze filmmaker en producer SUBFICTION. Tussendoor zorgt hypeman, dj en Gras bekende Diggy Rast ervoor dat het feest geen seconde stopt.

De tiende editie van het festival vindt plaats van 10 t/m 12 maart 2023 in en rondom de voormalige strokartonfabriek De Toekomst in Scheemda (Noord-Groningen).

De afgelopen jaren kon je op Grasnapolsky flink losgaan op de stage van De Nieuwe Lichting en On Track Agency. Zo kon je er in 2022 genieten van KUZKO, Het Gezelschap, Le Motat, Socks;SportsSocks, Beau Zwart en Smudged en zag je daar in 2020 Froukje, David Vunk, Het Gezelschap, Jo Goes Hunting, Alberta Balsam en Kay Slice. De mensen achter dit On Track Agency runnen ook een organisatie waarin ze in Rotterdam allerlei projecten en festivals, zoals Eendracht Festival en Festival Downtown organiseren: De Nieuwe Lichting.

Kaartverkoop en overnachting
Een weekendticket kost €125 exclusief servicekosten. Dagtickets kosten voor vrijdag 10 maart €35, zaterdag 11 maart €55 en zondag 12 maart €47,50. Studenten krijgen €5 korting op een dagkaart en €10 korting op een passe-partout.

Popunie Live
Popunie Live is een concept dat in 2013 door de Popunie is ontwikkeld met als doel de promotie van Rotterdamse popmusici naar de hogere regionen. Met name gericht op het neusje van de zalm dat inmiddels diverse stadia heeft doorlopen en wellicht aan de vooravond staat van een professionele carrière in de muziek. Deze acts programmeren we op festivals als The Life I Live, Metropolis, Baroeg Open Air en Oerol, maar dus ook op Grasnapolsky!

Met festival Grasnapolsky zien we de uitgelezen kans om Rotterdamse artiesten op een nationaal niveau aan een early adopter publiek te presenteren.

Klik hier voor meer Popunie Live.

Sena
Sena regelt de (naburige) rechten van muzikanten en producenten. Zij incasseert namens (inter)nationale artiesten en producenten een vergoeding wanneer hun muziek in het openbaar ten gehore wordt gebracht. Het Sena Performers Fonds zorgt ervoor dat alle artiesten die via Popunie Live optreden, eerlijk betaald worden.